Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Zahajovací pretek o putovný pohár primátora Mesta Michalovce

Pretek o pohár primátora Mesta Michalovce
1.máj 2013 , to je už pravidlom , že všetci mladí rybári aj nerybári sa schádzajú na Materiálovej jame vode Mestskej organizácie Michalovce, kde sa koná zahajovací pretek o putovný pohár primátora . Rodičia sprevádzajú tých , ktorí dosiahli 6 rokov , aby sa zúčastnili tohto preteku, ktorému predchádzala agitácia po školách a v televízii Mistrál. Je to už po siedmykrát a zatiaľ vždy s iným víťazom putovného pohára.
Tohto roku sa zaevidovalo 63 deti nerybári/ deti nevlastniace povolenie na rybolov/ ,ktorí pri zaevidovaní obdŕžali od Mestskej organizácie bič, vedierko s krmivom rebríček a červy, ktoré si ponechali ako darček a 59 deti rybárov s platným rybárskym povolením ,takže spolu 122 deti. Už tradične detí nerybári sú umiestňované na dlhšej strane Bane , kde je aj lepší prístup a brehy ne sú také strmé. Rybári zase zvládajú náročnejšie podmienky na protiľahlom brehu.
Úvod patril zástupcovi Mesta Michalovce MUDr. Bančejovi Benjaminovi , ktorí za prítomnosti predsedu MsO p. Šaffu Vladimíra a tajomníka MsO MUDr. Rudáša Antona privítal detí na tomto preteku a poprial im bohaté úlovky.
Otvorením vody hospodárom MsO p. Kačmarským a výstrelom predsedu sa tak pretek mohol začať. Aj napriek silnému vetru ryby sa dali chytiť a tak sieťky a vedierka sa začali plniť úlovkami.
Počas preteku členovia Mestskej organizácie obdarovali deti jabĺčkom od sponzora M.A.D.D ,malinovkou a sladkosťou. To bolo radosti.
Koniec preteku bol zase signálom výstrelu s pištole. Každý sa tešil na váženie a hlavne na pekné ceny. No hlad deti a rodičov ťahal za čerstvo upečenou rybkou a guľášom od p. Macka.
Výsledky detí NERYBÁRI
1, Adrián Majerník 8940 g
2, Patrik Horňak 6000 g
3, Viktória Hrobáková 5640 g
4, Aneta Tokárová 5480 g
5, Viktória Tomaščiková 4120 g
6, Miloš Miľo 3620 g
7, Emka Horovčaková 3440 g
8, Martinka Michalková 3080 g
9, Alex Schmalhoffer 2420 g
10, Lukáš Hrobák 2100 g
Detí Rybári :
1, Dávid Horňak 7780 g
2, Mário Bodnár 7620 g
3, Róbert Balaž 6280 g
4, Norbert Balint 6200 g
5, Patrik Gajdoš 5440 g
Ceny a záver súťaže previedol primátor Mesta Michalovce p. Viliam Zahorčak.