Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Uspešná Budkovská 19 hodinovka

BUDKOVSKÁ 19- HODINOVKA
STRETNUTIE RYBÁROV 2011

Dňa 1-2. júla 2011 sa konal tretí ročník stretnutia rybárov OO SRZ Budkovce. Na toto podujatie boli pozvaní rybári, ktorí sa celoročne zúčastňujú na brigádach na VN v Budkovciach a rybári ktorí počas uplynulých rokov značnou mierou pomáhali OO SRZ Budkovce pri jej fungovaní.
Celkovo sa tohto stretnutia zúčastnilo 15 rybárov. Zraz bol v piatok 1. júla o šestnástej hodine. V úvode účastníkov privítal predseda OO SRZ Budkovce p. Seman a poukázal na predchádzajúce dve stretnutia, záverom poprial všetkým veľa pekných zážitkov pri vode. Loviť sa začalo o sedemnástej hodine. Lov mal potrvať 19 hodín a koniec bol určený na nadchádzajúci deň na 12 hodinu. Počas noci sa spustil silný vietor a teplota klesla až k šiestim stupňom. Nad ránom sa k tomu ešte spustil dážď. Niektorí z rybárov počas noci prerušili lov a utiahli sa do závetria ku grilu alebo do chaty. Počas noci sa podávala chutná pečená klobása a guláš.
Nápoje účastníci dostali už na začiatku preteku. Nálada celkovo bola výborná. Škoda len toho počasia. Ryba brala sporadicky. Celkovo sa chytilo 26kg rýb. Pretek sa kvôli zlému počasiu ukončil o dve hodiny skôr. Na prvom mieste sa umiestnil Andrej Seman 7740g, na druhom mieste Ing. Ondrej Ivanko 4960g a na treťom mieste Jozef Kanaloš 4520g. Výbor OO SRZ Budkovce vyjadril celkovo spokojnosť s týmto ročníkom a už teraz sa teší na ďalší ročník .