Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Stretnutie funkcionárov V. ročník Šíravský pleskáč

Počasie nám prialo, no ryby nebrali.

Stretnutie pod názvom V. ročník Šíravský pleskáč sa uskutočnilo 9.7.2011 na stredisku Paľkov pri chatke MsO SRZ Michalovce. Na zaslané pozvánky prišli Ichtyológ RADY Ing. Geci a viceprezident za Prešovský kraj p. Orovčík. Z organizácii MO Stará Ľubovňa, MO Vranov n/Topľou, MsO Humenné, MO Snina, MO Sečovce. Ospravedlnili sa MO Sabinov a V. Kapušany, MO Trebišov neprišli.

Následovalo losovanie trojčlenných družstiev a lov rýb počas 3 hodín. O pitný program počas preteku sa starali funkcionári MsO Michalovce.

Ryby akoby vedeli, že lovia funkcionári a návnady, ktoré zvolili, im nejako nechutili. Najviac umenia a víťazstvo si odniesli Humenčania „A“, druhé miesto obsadili Humenné „B“. Domáci Michalovčania skončili na 3. mieste.

Po podaní fazuľovice začala výmena poznatkov a skúseností s práce jednotlivých organizácii. Prvé poznatky s prácou na Zempl. šírave podal organizáciám aj nový hospodár Zemp. šíravy p. Tegi.

Záverom viceprezident Prešovského krája konštatoval, že takýchto stretnutí a na takejto úrovni je potrebné zorganizovať viac. Poďakoval Mestskej organizácii Michalovce za výborne zvládnuté podujatie.

Predseda MsO Michalovce pozval všetkých zúčastnených na VI. ročník Šíravského pleskáča v roku 2012.