Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Športové družstvo v Rožkovanoch

Dvojkolo z jari bolo preložené kvôli záplavám na východnom Slovensku. Miesto, kde zápolenie prebehlo, sa uskutočnilo v Rožkovanoch pri Sabinove na štrkoviskách. Za naše družstvo nastúpili skúsení pretekári v zložení Jozef Kaštely, Andrej Seman, Martin Rusnák, Peter Vajda, realizačný tým Štefan Rusnák.

V piatok v popoludňajších hodinách sa zúčastnili trojhodinového tréningu, kde sa všetci štyria snažili zistiť o vode a výskyte rýb čo najviac. Boli vyskúšane štyri varianty krmiva a rôzne techniky lovu. V závere bol tréning vyhodnotení, bolo vybrané najvhodnejšie krmivo, a vybraná trojka, ktorá bude v nasledujúci deň chytať prvé kolo. V sobotu nastúpili chytať v sektore A – Peter Vajda, sektor B – Martin Rusnák, sektor C – Andrej Seman.

Jožko Kaštely a Štefan Rusnák pracovali na brehu a podávali naším pretekárom dôležité poznatky a priebežné výsledky z trate a jednotlivých sektorov. Chytalo sa prevažne dlhými 13 metrovými odkladačkami s výnimkou na nášho pretekára Andreja Semana, ktorý po desiatich minútach prešiel na krátky 5 metrový bič. Chytal sa prevažne malý pleskáč o veľkosti 15 až 20cm a piest taktiež tej veľkosti.

Výnimku tvoril jeden kapor a jeden úhor. Najlepšie ryba brala v sektore C, kde bez problémov lovil rybu každý pretekár. Tu však išlo o rýchlosť, ako rybu dostať po zábere čo najskôr von z vody. Sektor A a B bol na zábery ryby oveľa skúpejší. Tu sa chytalo podstatne menej a na záber ryby bolo treba čakať aj niekoľko minút. Výsledky prvého kola:

sektor A – Peter Vajda umiestnenie 8. váha 860g
sektor B – Martin Rusnák umiestnenie 5. váha 1230g
sektor C – Andrej Seman umiestnenie 3. váha 10120g

Na druhé kolo nastúpila pozmenená zostava. Najslabšieho z prvého kola vystriedal Jožko Kaštely st. V noci zo soboty na nedeľu sa zmenil smer vetra a podstatne sa ochladilo. Predpokladalo sa, že ryba sa premiestni na protiľahlú stranu do sektorov A a B, čo sa neskôr aj potvrdilo. Sektor C, kde ryba brala spoľahlivo počas celého preteku v predchádzajúci deň, prešla k protiľahlému brehu. Pretekár, ktorý nachytal v predchádzajúci deň 15160g, na tom istom mieste v nedeľu dokázal chytiť iba jedného pleskačika. Počasie je nevyspytateľné. V sektore A a B brala ryba spoľahlivo prvú hodinu, potom sa to pomaly zhoršovalo. Poslednú hodinu sa dostavili už iba osamelé zábery.

Kto zaváhal v prvej polovici preteku nebodoval. Naši pretekári naštartovali hneď od začiatku a boli najlepšími vo všetkých sektoroch. Neskôr prišli menšie komplikácie so zasekávaním ryby a nepomáhali ani rôzne druhy háčikov. Tu sme trošku ustali, ale aj tak sme dokázali konkurovať. Vietor pomaly naberal na sile, zdvihli sa vlny a badať zábery na hladine bol čoraz väčší problém. Pleskáč bral opatrne a gramové plaváky dali len nepatrne vedieť, že došlo k záberu.

Výsledky druhého kola:
sektor A – Andrej Seman umiestnenie 2. váha 2840g
sektor B – Jožko Kaštely st. umiestnenie 2. váha 3920g
sektor C – Martin Rusnák umiestnenie 2. váha1460g

Druhé kolo sme jednoznačne vyhrali. Súčet umiestnení 6. Škoda že tomu tak nebolo aj v prvom kole – súčet umiestnení 16. Celkovo po dvojkole 22 bodov.

Celkove výsledky prvého dvojkola: DIVÍZIA skupina B
1.Košice „A“ 7+8=15 b
2.Košice “ B“ 8+8=16 b
3.Prešov “ B“ 6+15=21 b
4.MsO SRZ Michalovce 16+6=22 b
5.Prešov „C“ 14+11=25 b
6.Humenne Stavivá 19+16=35 b
7.Sabinov 16+20=36 b
8.Košice „C“ 23+27=50 b