Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Športové družstvo v akcií

NAŠE DRUŽSTVO PLÁVANEJ NA VÁHU

V dňoch 7. – 9. septembra 2012 sa naše plavačkárske družstvo zúčastnilo na jesennom dvoj kole Divízie sk.B v LRU – plávana. Toto sa uskutočnilo pod VN Krpeľany na derivačnom kanály Váhu. V piatok prebehol tréning, naši chlapci vyskúšali rôzne varianty lovu. Lovilo sa prevažne dlhými 13m pretekárskymi odkladačkami. Hĺbka vody sa pohybovalo okolo šiestich metrov. Na začiatku tréningu sa používali ťažké plaváky – lízatka 40g kvôli veľkému prietoku vody z vodnej elektrárne. Silný ťažný prúd dal pretekárskym prútom riadne zabrať. Prúd postupom času pomaly ustával a končilo sa s plavákmi už iba o hmotnosti 10g. Ryby brali sporadicky a ku koncu tréningu zábery úplne ustali. Po tréningu sa prebrala taktika na ďalší deň a určili traja, ktorí budú chytať.
Na prvé kolo nastúpili Andrej Seman – sektor B, Peter Vajda sektor C, Jozef Kaštely sektor A. Realizačný team Ľubomír Dzuro, tréner Juraj Hric. Ryba v tento deň brala lepšie, chytala sa prevažne plotica. Veľa záležalo od druhu krmiva. Naše družstvo vsadilo na sladko-korenisté krmivo od Moselly. My sme chytali takmer samé plotice. Do syrového krmiva u niektorých súperov sa občas zamiešal aj nejaký väčší nosáľ či mrenka. V sektore A si Jožko počínal dobre, po nie veľmi vydarenom úvode s odkladačkou sa preorientoval a začal loviť pekne belicu. Tá ho nakoniec v sektore vytiahla na veľmi pekné miesto. V strede trate v sektore B mal Andrej ťažšie, lovil takmer celý čas s 13m odkladačou, zábery niekedy vynechávali a jediná väčšia ryba ktorá sa pritrafila, vypla počas zdolávania. Ináč samé plotice a sporadicky belica. Vo váhach v sektore B bol minimálny rozdiel a jedna väčšia ryba dokázala zamiešať poradím. Sektor C bol ťažký, lebo v predchádzajúci deň sa tam netrénovalo, čiže ani nekŕmilo. Ryba brala sporadicky a záberov bolo málo. Belici sa tiež veľmi nechcelo.
Umiestnenia v sektoroch v prvom kole:
Sektor A – Jozef Kaštely – umiestnenie 2.
Sektor B – Andrej Seman – umiestnenie 4.
Sektor C – Peter Vajda – umiestnenie 6.
Do druhého kola sme nastúpili v nezmenenej zostave akurát sektory sa vymenili, Andrej Seman sektor A, Jozef Kaštely sektor B, Peter Vajda sektor C. Dnešný deň už bol lepší, na trať sa nasťahovalo viac rýb. Za zábermi nebolo treba tak dlho čakať. V sektore A sa chytalo takmer v celom úseku veľmi pekne. O víťazstvo v tomto sektore sa až do konca naťahoval náš Andrej a Humenský Dušan Šanta. Až do konca preteku nebolo jasné, kto je vo vedení. Rozhodlo krmivo, u Humenčanov v syrovom krmive bolo síce menej rýb ale väčších. My sme mali veľa ale takmer samé plotice. V sektore B Jožko opäť pokračoval v chytaní belíc, čo sa mu opäť vyplatilo. Bol rýchly a rybu udržal bez problémov v krmive. Sektor C bol slabší. Tu sa to kombinovalo a výsledok nedopadol práve najlepšie. Aj napriek veľkej snahe to nešlo. Peter dostal riadne zabrať, ale zlé vylosovanie štandu mu nepridalo.
Umiestnenie v sektoroch v druhokm kole:
Sektor A – Andrej Seman – umiestnenie 2.
Sektor B – Jozef Kaštely – umiestnenie 2.
Sektor C – Peter Vajda – umiestnenie 4.
Celkovo sa naše družstvo MsO SRZ Michalovce v Divízii sk. B v ročníku 2012 umiestnilo na peknom treťom mieste. Poďakovanie patrí celému družstvu, ktoré v tomto ročníku reprezentovalo našu organizáciu aj na pohárových pretekoch: Juraj Hric, Ján Hrabovský, Peter Vajda, Ľubomír Dzuro, Jozef Kaštely st., Andrej Seman.