Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Sme v I.lige LRU plávaná !

NAŠE DRUŽSTVO MsO SRZ Michalovce v II. LIGE LRU-plávaná, ročník 2020

Po roku v II.lige sa Michalovskému plavačkarskému družstvu podaril parádny kúsok. Tohto roku, ako nováčik v II. lige LRU- plávaná, potvrdil výborné výsledky v predchádzajúcom ročníku, kedy postúpil z divízie z prvého miesta a teraz po vydretých štyroch kolách II. ligy postúpilo družstvo historicky prvý krát do najvyššej súťaže v LRU-plávaná , do I. ligy. Členmi družstva sú už niekoľko rokov Andrej Seman, Jozef Kaštely st., Peter Vajda, Ľubomír Dzuro, Juraj Hric, Jozef Kanaloš a trener Ján Sisák.
Tento úspech sa nerodil jednoducho. Prvé dvojkolo tohto ročníka sa konalo na rieke Váh v Žiline. Išlo o ťažkú rýchlu vodu, kde sa lovilo poväčšine odkladačkami s lízatkami až o váhe 40g. Družstvo na pretek vycestovalo už vo štvrtok, deň pred oficiálnym povinným tréningom a na Váhu strávilo celý deň až do večerných hodín. Niektorí ostrieľanejší členovia družstva na tejto vode už v minulosti chytali a vedeli, že to tam nebude vôbec jednoduché. Deň na viac na tejto vode priniesol mnoho poznatkov a v piatok na povinnom tréningu sme mohli využiť získané skúsenosti a doladiť krmivo. Na tréningu sa skúšali ešte dve varianty krmiva. Napokon vo večerných hodinách sa prebrala stratégia lovu, domontovali systémy a spresnilo zloženie krmiva. Každý člen sa tešil na prvé kolo II ligy , niektorí vôbec prvý krát mali možnosť okúsiť II. ligu, tak nadšenie bolo o to väčšie. V prvom kole pretekali Andrej Seman, Ľubomír Dzuro, Peter Vajda a Jozef Kaštely st. Na brehu sme mali k dispozícii Juraja Hrica, Jožka Kanaloša a Jána Sisáka. Na takýchto pretekoch sú dôležitý jak pretekári, ktorí lovia, tak aj breh, ktorí sleduje dianie v sektoroch a usmerňuje radami a poznatkami z trate jednotlivých pretekárov. Umiestnenia v sektoroch sme mali 3, 8, 7, 3. Takže na začiatok to nebolo najhoršie. Po prvom dni sme sa umiestnili v konkurencii 12 družstiev z celého Slovenska na 5.mieste so súčtom umiestnení 21.
Na druhé kolo sme nastúpili v nezmenenej zostave, akurát sa nám trochu pomiešali sektory. Správne zvolená taktika a rýchly presun na maximálne jemné zostavy na tejto vode priniesol úspech. Tri sektory zahrali fantasticky a jeden výpadok v sektore sme tak vykryli. Umiestnenie v sektoroch sme mali 2, 3, 12, 1. Takže súčet umiestnení 18 znamenal, že v druhom kole sme skončili na druhom mieste. Celkovo po prvom dvojkole sme zo Žiliny odchádzali na peknom 4. mieste s CIPS bodami 60715g a celkovým súčtom umiestnení 39. S dosiahnutým výsledkom bol každý spokojný. Celková strata na prvý Trenčín bola iba 7 bodov. Tu skrsla v naších hlavách prvá myšlienka, zabojovať o výsledok a umiestniť sa na bedni.
Tretiemu a štvrtému kolu predchádzala dlhodobejšia príprava. Pretek sa konal na rieke Laborec v Humennom na „pretekárskej trati“. Na tejto trati sme sa zúčastnili aj pohárového preteku Podvihorlatský pohár, ktorý sa konal v júni v priebehu dvoch dní. V konkurencii 10 družstiev z prvej a druhej ligy sa družstvo umiestnilo na 4. mieste o jediný bodik za družstvom Colmic Prešov. Už tu na tomto preteku sa generovalo krmivo a spôsob lovu. Pretek ukázal, že v Humennom už z ďaleka nie je toľko rýb ako bývalo. Nebolo ojedinelým javom, že niektorí pretekári zostávali s nulou na konci kola.
Na vode v Humennom sme strávili aj ďalšie tréningové dni a až predposledný tréning nám ukázal potrebu zmeniť krmivo. Dodávateľ promptne reagoval na našu požiadavku, tak sme mali k dispozícii na posledný oficiálny tréning dve varianty krmiva. Tretie a štvrté kolo sa konalo v dňoch 19. – 20. septembra. Na pretek sme nastúpili v zostave Peter Vajda, Andrej Seman, Jozef Kaštely st., Ľubomír Dzuro. Breh nám zabezpečovali Juraj Hric a Janko Sisák. Počas pretekov dostal zabrať hlavne Juraj, ktorý odbehal nespočetné množstvo km a svojimi radami usmerňoval chod družstva. Toto kolo aj po veľkej snahe celého družstva uhrať čo najlepší výsledok nedopadlo veľmi dobre. Umiestnenia v sektoroch sme mali 11, 6, 5, 11. V treťom kole sme sa umiestnili na 10 mieste. Súčet umiestnení 33 s váhou 10020g. Hoci sme mali dobré vyžrebovaniu štandov, nevedeli sme prísť na to čo sa vlastne udialo. Ryba nám úplne vynechala prvú tretinu kola preteku. Postupom času sme museli úplne zmeniť spôsob a štýl lovu. Po treťom kole nasledovala porada a rozobratie posledného preteku. Hľadali sa rozdiely medzi spôsobom lovu u nás a u ďalších družstiev. Vymysleli sme to – a dobre, ako nám ukázalo posledné 4. kolo. Juraj zodrel ďalšie topánky a dochytali sme v nezmenenej zostave od prvého kola s umiestneniami v sektoroch 6, 1, 6, 1. Chlapci zabojovali a po dodržiavaní vecí, ktoré sme si dohodli a snahe umiestniť sa čo najlepšie sa to podarilo a v poslednom kole so súčtom umiestnení 14 a CIPS bodmi 26140 sme sa umiestnili na 2. mieste.
Takže celkovo nám to vyšlo fantasticky a v ročníku 2020 v II. LIGE LRU-plávaná sme sa umiestnili na fantastickom 3. mieste s právom postupu do I. LIGY. CIPS body celkovo 96875, súčet umiestnení celkovo 86. Z druhej ligy postupujeme spolu s družstvami MsO SRZ Šahy a MsO SRZ Trenčín.
Družstvo MsO SRZ Michalovce týmto ďakuje, všetkým sponzorom, našej Metskej organizácii a členom MsO SRZ Michalovce, ktorí nás materiálne a finančne podporili.