Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Priebeh súťaže 07.09.2013 – 20.09.2013

 • 07.09.2013
 • 11.09.2013
 • 12.09.2013
 • 13.09.2013
 • 14.09.2013
 • 15.09.2013
 • 16.09.2013
 • 17.09.2013
 • 18.09.2013
 • 19.09.2013
 • 20.09.2013

 


Priebeh dňa – 07.09.2013

Pred Zemplínskym kaprom Šíravské brehy opäť čisté !

33 vriec odpadu zo Zalužíc a 35 vriec odpadu z Lúčok to je konečný výsledok brigády pred Zemplínskym kaprom . Brigáde predchádzalo už pravidelné školenie rozhodcov na stredisku Paľkov , kde rozhodcovia dostali posledné pokyny z pravidiel a všeobecných podmienok. Po školení sa všetci rozhodcovia rozišli na svoje sektory , aby urobili posledné úpravy na stanovištiach. Najviac práce mali na sektoroch Zalužice a Lúčky. Zvládli sme aj tuto časť prípravy na pretek a tak od stredy môžeme privítať prvé družstva , ktoré nahlásili príchod. Dúfame , že piatkového posedenia pri hudbe sa zúčastní väčšia časť prihlásených!

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 11.09.2013

Paľkov ožíva !

Po brigádach a školeniach dnešný deň je prvým dňom príprav priamo v stredisku Paľkov. Už zrána začali organizátori s označovaním hlavnej cesty a urobili to vzorovo. Bilbórd na vstupnej bráne oznamuje účastníkom preteku ,že prišli správne a sú na tvarí miesta. Vyznačené sú parkoviska, takže v poobedňajších hodinách sme boli zvedaví či niekto príde už v stredu. Okolo 19:00 h sme sa dočkali. Ako prvý prišli priatelia z Pardubíc. Výborní chlapi, ktorí nevydržali počítať hodiny do začiatku súťaže a vyrazili ráno , objatí nebolo konca, Vítame Vás. Predseda zase urobil dôležitý krok účasťou na besede priamo v miestnej televízii, kde pozval širokú verejnosť na zahájenie, ktoré bude v sobotu o 10:00h na Paľkove. Úvod preteku by mal byť za účasti zástupcu VUC a primátora mesta Michalovce.

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 12.09.2013

Je štvrtok a my sme pripravení privítať ďalších účastníkov súťaže. Dnes pri stavbe základného stanu nám pomáhali aj hostia z Pardubic, ktorí nám dnes odovzdali Pardubický perník – zobrazenie Zemplínskej šíravy so sektormi. Večer očakávame hosti z Čiech a to LK Baits. Zajtra v piatok nás čaká zaťažkávacia skúška.

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 13.09.2013

Po polnoci dorazili LK Baits. Od rana sa tu pracuje vo veľkom. Reklama, sponzoring, bufet, všetko je pripravené. Všetci sme spokojní s vykonanou prácou. Zemplínsky kapor je pripravený. Pozvánka pre družstva na večerné posedenie pri hudbe.Teami sa schádzajú a objímajú. Je to rodina kaprarov. Pri dobrom pivku a domácej klobáske si všetci rozumejú. O 19:00 začala nám vyhrávať hudba ART. Je veselo , no napätie pred losovaním z chlapov neopadlo.

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 14.09.2013

Je sobota ráno 8:00 dva hodiny do losovania. Chlapi po rušnej noci sa pomalý preberajú.

Čakajú ich výdatné raňajky – guľáš a fazuľovica. Utvorili sa skupinky a každý dáva najavo , čo by mu vyhovovalo v losovaní. Poľské družstva ešte nie sú kompletné , ale dúfajme ,že sa nič nestalo po ceste. Paľkov 1 straší, no každý by bol rád keby to vylosoval. Držte im palce. Ďalší komentár po losovaní.

A mame to za sebou.

Pred losovaním tajomník MsO MUDr. Rudáš privítal vzácnych hostí z VUC Košického kraja, Primátora Mesta Michalovce, starostov obci Klokočov a Zalužice, Prednostu životného prostredia v Michalovciach, Riaditeľa Polície Michalovce a Šíravy, Zástupcu Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru Michalovce.Za Mesto Michalovce privítal súťažiacich primátor mesta Michalovce p.Zahorčak. Všetci súťažiaci si vypočuli dopodrobna prednesenú správu ohľadom preteku, pravidiel, harmonogramu a rôzných rozvedených pripomienok vedúceho preteku p. Šaffu. Losovanie prebehlo podľa očakávania a vytúžený Paľkov jedná si vylosovali chlapi z Čiech. Ešte výdatná fazuľovica , guľáš a odchod pod vedením rozhodcov na stanovištia. Držíme Vám palce a o týždeň dovidenia na Paľkove pri odovzdávaní cien.

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 15.09.2013

Nad šíravou sa začína brieždiť. Je pekné kľudné ráno. Začína sa V. ročník Zemplínskeho kapra naostro. Včera si to všetci poobzerali na vodnej hladine , no radosť bola pozerať, ako poctivo skúmali dno a kŕmili. Tyčovky svietia vo vzdialenostiach , ako majáky.

ŠTART . PRVÉ ČLNY SÚ UŽ NA VODE!!!

Tak veľa šťastia a bohaté úlovky vám prajeme!!!

Prvý ulovený kapor je na Paľkove č.1 o váhe 4 840g.Gratulujeme ! Pekný úlovok z Kamenca č2 – kapor 9580g, zatiaľ rekordný. Gratulujeme chlapi. Hody na Paľkove pokračujú , ale nie na č.1. LK servis ma tam rušno, po krásnom úlovku amura 6020g prišiel ďalší kapor. Držte a prajeme ešte väčší úlovok.Ďalší pekný úlovok na Prímestskej, konečne sa to podarilo. Gratulujeme !!!

Mnohí z vás sa pýtajú čo je s Paľkovom číslo 1. Pravé sme sa vrátili z tohto stanovišťa. Tam robia všetko možné , aby sa zbavili pleskáča , ktorého majú na lovnom mieste. Dostali nejaké rady tak uvidíme či to zaberie. Pekný úlovok prvú desiatku sa podarilo uloviť na Lúčkach č.4. Ďalšia gratulácia !Tak dvanástka o pol hodiny na tom istom stanovišti Lúčkach č, 4. Na Lúčkach sa pohli ryby, no pribudol nám príživník v podobe líšky. Chuti mu len saláma rozhodcov a nepohrdne ani slaninou. Asi to bude odchovanec, nakoľko všetci sú poľovníci.

Nakoľko sme boli upozornení ohľadom zverejnenia fotografii , tak všetky úlovky sú v tabuľke vo farbe modrej. Po kliknutí na váhu sa vám otvorí foto Prvý deň súťaže ukončili tak , ako sa patri domáci kaprom bodovaným a poskočili na 5 miesto..

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 16.09.2013

Konečne úlovok aj na zatracovaných Zalužiciach. Začali to na jedničke hneď desiatkov. Veľká gratulácia od organizačného štábu!!!

Prímestská č.5 sa nevzdáva a potvrdzuje kvality z minulého roka . Po polnoci hneď dvaja šupici . Nech je to povzbudenie do väčších úlovkov.Je 3 a 50 minút bodujú aj Lúčky 2 a hneď 9,5kg kaprom. Konečne im došlo že sú na preteku v love kaprov. Gratulujeme ! Pretek ako sa patri. Chlapci z Prímestskej č. 5 sa úlovkom cez 5kg ujali vedenia. Čo na to Lúčky 4.

Rekordný kapor opäť zo Zalužíc. Záhoráci ulovili krásneho pološupinača o váhe 13660g. Gratulujeme !!!

Paľkov č.3 ide , ako dobré zohratý team. Krôčik po krôčiku a zrazu je na prvom mieste. Rozhodcovia sú ulietaní z váženia, no berú to športovo. Zmenilo sa nám počasie, prší !

Kamenec č.5 ulovil na boilles krásnu šťuku ktorej odhadovali váhu 10kg. Uvidíme či mali dobrý odhad.Najnovšia informácia : Šťuka z Kamenca č.5 mala dĺžku 106 cm a váhu 10 430g.Prvý úlovok zo Zalužíc nám hlasí Ivan. Konečne sa ryba pohla aj tam.

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 17.09.2013

Je tesne po polnoci a ďalší deň Zemplínskeho kapra. Prvý úlovok hlásia na jedničke Zalužice. Paľkov 3 pokračuje a dvíha si latku váh cez 5kg.

Začína sa dariť aj na osvedčenej jedničke Paľkov. Chytá sa na každom sektore. Počasie je ideálne prelov kapra. Držíme palce Zalužiciam , kde je momentálne veľká ryba, takže čakáme že padne rekord.

O 18:30 bola vyhlásená „ ČIERNA VLAJKA“ čo znamená zákaz vychádzania na vodu. Trvá do odvolania. Družstva boli o príchode búrky informovaní už v poobedňajších hodinách a tak chlebík bol doručený aj na posledné miesto na Lúčkach Janekovi a Tondovi. Všetci veríme , že chlapi hlavne na Lúčkach a Zalužiciach vydržia. Držíme Vám palce.

Je 21 hodín dážď prestal , no fúka nenormálny vietor. Na Paľkove nám potrhalo hlavný stan. Ráno uvidíme , aké sú škody.

Na prúty vyvezené sa ešte chytili krásne ryby na Paľkove, Prímestskej. Družstva pokračujú v súťaži.

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 18.09.2013

Je 18.9. streda a prvý úlovok o 1:30 hlásia z Prímestskej č.5. Krásny 13kg lysec. Vonku vietor už trošku utíchol, počkáme do rana, spočítame škody a pokračujeme.

O 6:00 bola odvolaná čierna vlajka.

Šírava opäť ukázala prečo je to naše more. Dôsledky včerajšej búrky budeme uvádzať priebežne. Na stredisku je všetko zdemolované. Paľkov č.6 – odfúknutý čln, no už idú rozhodcovia pre neho na druhú stranu

Dnes sa ukľudnila hladina a dokonca vyšlo slniečko. Úlovky pribúdali veľmi pomaly, ale k večeru sa to začalo hýbať. Paľkov pokračuje v úlovkoch a momentálne je 21:20 , keď na Paľkove sa váži krásna ryba..

A je to krásny lysec o váhe 15 500g

Ďalší krásavec bol ulovený na Zalužiciach č. 5 o váhe 16220g. Gratulujeme mladému teamu!!!

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 19.09.2013

Štvrtok 19.9. začali na Paľkove a hneď peknými rybami. Paľkov č.2 ulovil šupinača 15 820g, hneď nato Prímestská č.4 10 360g . Vonku je nepríjemné počasie , no rybám to nevadí.

Zobudil sa nám aj Kamenec a nechce sa dať zahanbiť. Na Kamenci č.5 ďalší krásavec o váhe 13580g. Gratulujeme !!!

Ďalšia 15kg ryba na Prímestskej. Tak to tu ešte nebolo, aby sa chytalo toľko veľkých rýb. Ti , ktorí poukazovali na pár väčších jedincov nachádzajúcich sa na tejto vodnej nádrži, dúfam ,že prestanú hlásať tuto demagógiu.

Podarilo sa ! Rekord z I. ročníka 869kg ulovených rýb bol o 9:00 prekonaný a to pretek pokračuje ďalej. Gratulujeme všetkým súťažiacim a ďakujeme za takýto profesionálny prístup.

Dnes sme zažili aj milú udalosť na Paľkove č.1, keď člen teamu oslávil na stanovišti narodeniny. Rozhodcovia s org. štábom zagratulovali súťažiacemu.

Je 16:00 h zo súťaže odstupuje družstvo stanovište Lúčky č.5. Dôvod- loví iba pleskáče!!!

„Takéto oslavy narodenín prajem každému rybárovi“, to sú slova oslávenca na Paľkove č.1 po zvážení úlovku 13420g. Ešte raz gratulujeme!!!

Návrat na začiatok stránky.


Priebeh dňa – 20.09.2013

Je piatok 20.9. ryby berú na všetkých sektoroch . Zatiaľ najväčšia ryba na Lúčkach č. 3 – 14580.

Konečne aj posledný team , ktorý nemal úlovok , ulovil kapra o váhe 12600.Je to úspech celej tejto súťaže!

Lúčky č.2 zabrali naplno a rekord zo Zalužíc prekonali na 16580g.

Na Paľkove mali deň , keď im vyvárali rozhodcovia. Obedňajší guľáš a večerné bryndzové halušky padli družstvám vhod. Poďakovanie patrí org. štábu a rozhodcom z Paľkova.

Návrat na začiatok stránky.