Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Pretek – Budkovce Carp Cup2015

V dňoch 2. -6. septembra 2015 sa konal na VN Budkovce II. ďalší, už tretí ročník, preteku Budkovce Carp Cup. Tohto preteku sa zúčastnilo spolu 7 kaprárskych družstiev, čo je maximálna možná kapacita pre kaprárov a jednotlivé sektory na VN Budkovce II. Už v jari po oznámení termínu konania preteku bol veľký záujem o účasť na tomto preteku. Napokon sa vybralo sedem týchto družstiev:
CT PREDATOR v zložení Peter Varga, Peter Groman
CT RS v zložení Rastislav Šlinský, Stanislav Matina
CT DYNAMIT v zložení Jozef Kanaloš, Ladislav Puskajler
CT P&P v zložení Zoltán Popély, Jozef Poremba
CT KURTAK v zložení Miroslav Kurták, Michal Kurták
CT M+M v zložení Miroslav Hreščo, Michal Ihnacik
CT ŠUPINA v zložení Andrej Seman, Ľubomír Dzuro

Organizáciu preteku, počnúc registráciou až po samotné ukončenie preteku, mali na starosti Jožko Kanaloš a Andrej Seman. V stredu 2. septembra sa o desiatej hodine konala prezentácia, potom nasledovalo losovanie stanovíšť. Loviť sa začalo o dvanástej hodine. Stanovištia boli rozmiestnené od jednotky, ktorá bola na strane nápustu po sedmičku končiac výpustom. Hádam každý účastník si prial vyžrebovať miesto v strede vodnej nádrže, kde je najväčšia šírka a množstvo zatopených stromov pod druhým brehom nádrže. Opäť sa potvrdilo aj na tomto ročníku, že väčšie ryby nemajú rady miesta na krajoch tejto vodnej nádrže. Termín preteku sa tohto roku preložil z júla na neskorší september, keď sme očakávali chladnejšie počasie a väčšiu aktivitu rýb, ako za horúceho júlového počasia. Pretek začal za horúčav cez 30⁰C, v ďalších dňoch nasledovalo ochladenie až po búrky so silným vetrom a dažďom. Tohtoročné suchá sa ukázali aj na VN, kde je priemerná hĺbka vody okolo 1,80m a pokles hladiny bol 70-80cm, prítok vody do VN nebol žiadny už niekoľko týždňov. Takže podmienky boli sťažené. Pretek prebiehal vo výbornej atmosfére. Rybe sa na háčiky veľmi nechcelo a družstvá už po druhom dni museli riadne špekulovať ako ďalej postupovať a čo rybe do vody nastražiť. Polovica preteku bola pre väčšinu družstiev kritická a zábery sa nedostavovali dlhé hodiny. Zmena počasia a tlak robil svoje. Blížil sa prvý dážď po niekoľkých mesiacoch. Najlepšie naštartovalo družstvo Kurtak, ktoré už cez prvú noc mali chytené tri pekné bodované amure. Stanovištia jednotka a dvojka zostávali dlhé hodiny od začiatku preteku bez bodovanej ryby. Každé družstvo vymýšľalo, menilo príchute, zostavy a dokonca aj kŕmne miesta. Najlepšie sa to podarilo družstvu CT RS Rastislav Šlinsky a Stanislav Matina, ktorí ako jediní, prišli na spôsob ako bodované ryby chytať pravidelne. Parádne sa rozbehli a až do konca preteku nepoľavili a kapry z lovného miesta nepustili.
Kvalita a organizácia preteku narastá, čo potvrdili aj krásne ceny od našich sponzorov. Sponzormi preteku boli:
Mišel Zadravec Carp Baits – Slovenská republika
rybárska predajňa Šupina – Michalovce
rybárska predajňa H+H – Michalovce
rybárska predajňa Peter – Michalovce
rybárska predajňa Carp Era – Prešov
obec Budkovce
OO SRZ Budkovce
Ďakujeme všetkým sponzorom ktorí prispeli , špeciálne poďakovanie patrí Mišelovi Zadravcovi, ktorí ako nový sponzor tohto podujatia, prispel krásnymi a hodnotnými cenami, ktoré sme mohli rozdeliť pre všetky zúčastnené družstvá a aj najslabšie družstvo neodchádzalo z preteku s prázdnymi rukami.
Ceny do súťaže:
1.miesto – finančná hotovosť 150€, 2x pohár, 2x pamätná medaila, veľký putovný pohár, hodnotné ceny
2. miesto – finančná hotovosť 100€, 2xpohár, 2x pamätná medaila, hodnotné ceny
3. miesto – finančná hotovosť 50€, 2x pohár, 2x pamätná medaila, hodnotné ceny
4. miesto – 2x pamätná medaila, hodnotné rybárske ceny
5. miesto – 2x pamätná medaila, hodnotné rybárske ceny
6. miesto – 2x pamätná medaila, hodnotné rybárske ceny
7. miesto – 2x pamätná medaila, hodnotné rybárske ceny
Novinkou oproti predchádzajúcim ročníkom bolo vyvesovanie priebežných výsledkov každý deň k ôsmej hodine. Súťažné družstvá predkladali každé ráno súpisky o úlovkoch, ktoré boli skontrolované, spočítané a zosumarizované. Takže súťažné družstvá mali prehľad o dianí na celej VN. Počas pretekov sa prvý krát konala kontrola udíc a nástrah, kde ku kontrole bol prizvaný jeden člen z každého družstva. Kontrola prebehla bez komplikácii, žiadne porušenie pravidiel sme nezaznamenali. Počas preteku bojovali všetky družstvá a chceli sa čím skôr zaradiť medzi najlepších. Celkové poradie po štyroch dňoch bolo takéto:
1.miesto CT RS
21 bodovaných rýb, všetko kapor, 6 nebodovaných rýb, spolu 27 ks, váha 52,07kg
2.miesto CT Kurtak
5 bodovaných rýb 4x amur, 1xkapor, 0 nebodovaných rýb, spolu 5 ks, váha 27,92kg
3.miesto CT P&P
5 bodovaných rýb, všetko kapor, 8 nebodovaných rýb, spolu 13ks, váha 16,58kg
4.miesto CT Dynamit
4 bodované ryby, všetko kapor, 2 nebodovaných rýb, spolu 6 ks, váha 12,20kg
5. miesto CT Šupina
6 bodované ryby, všetko kapor, 19 nebodovaných rýb, spolu 25ks, váha 9,40kg
6.miesto CT Predator
2 bodované ryby, všetko kapor, 1 nebodovaná ryba, spolu 3ks, váha 8,48kg

7.miesto CT M+M
2 bodované ryby, všetko kapor, 3 nebodované ryby, spolu 5ks, váha 4,86kg
Spolu sa ulovilo 131,51kg bodovaných rýb. Najťažšou rybou bol amur, ulovený Miroslavom Kurtákom o hmotnosti 9,96kg.
Víťazom Gratulujeme a tešíme sa už teraz na ďalší ročník.
zaznamenal Andrej Seman a Jožko Kanaloš