Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Naši pretekári postupili do 2.ligy !!!

CELONÁRODNÁ DIVÍZIA ROČNÍK 2019 – O POSTUP DO DRUHEJ LIGY

V dňoch 26.- 28. apríla 2019 sa naše športové družstvo zúčastnilo jarného dvojkola celonárodnej divízie v LRU-plávaná. Jarné dvojkolové preteky sa konali na štrkovisku Teplice pri Turčianskych Tepliciach. Po počiatočných problémoch a komplikáciách na ceste sa družstvo dostalo na trať na tréning až o dvanástej hodine, hoci sa z Michaloviec vyrážalo o 3:45 ráno. Komplikácie pokračovali a živá nástraha objednaná na celý pretek pre družstvo na trať nedorazila. Pomýlenie dodávky dodávateľom nás prinútila večer po tréningu absolvovať ďalšiu cestu na prevzatie nástrah. Tréning celé družstvo absolvovalo za silného nárazového vetra, lovilo sa dlhými odkladačkami, ktoré sme boli nútení limitovať len na dĺžky 11,5m kvôli sile vetra, kde pri 13m by dochádzalo k ulomeniu prútov. Na tréningu sa otestovali 3 druhy krmiva a osádka rýb nám ukázala, ako sa ďalej v sobotu bude pokračovať. Na pretek sme vycestovali v zložení: Jozef Kaštely st., Juraj Hric, Andrej Seman, Ľubomír Dzuro, Ján Sisák, Jozef Kanaloš a Peter Vajda. V sobotňajšom kole nastúpili na štandy sektor A – Jozef Kaštely st., sektor B – Andrej Seman, sektor C – Ľubomír Dzuro. Realizačný tým, zápis a rozlosovanie mal na starosti Janko Sisák, breh nám robili Jozef Kanaloš – sektor C, Peter Vajda – sektor B, Juraj Hric – sektor A,B,C. Počas preteku sa lovili poväčšine pleskáče, kapre, zriedkavo plotica a lieň. Počas prvého kola sa nám darilo držať krok s ostatnými a úspešne premieňať zábery rýb. Lovilo sa 13m odkladačkami.
Výsledky prvého kola:
sektor A: Jozef Kaštely st. , váha 16970g, umiestnenie 2.
sektor B: Andrej Seman, váha 12820g, umiestnenie 1.
sektor C: Ľubomír Dzuro, váha 10590g, umiestnenie 5.
Na druhé kolo sme nastúpili v zostave: sektor A – Peter Vajda, sektor B – Jozef Kaštely, sektor C – Andrej Seman. Realizačný tým, zápis a rozlosovanie Janko Sisák, breh sektor A,B – Juraj Hric, sektor B – Ľubomír Dzuro, sektor C – Jozef Kanaloš. V druhom kole došlo k zmene a doplneniu krmiva, viac sa špekulovalo aj ohľadom používania živej nástrahy a následne aj aplikácii počas preteku. Chlapci lovili výborne a vyhrali druhé kolo, čo ich posunulo aj na prvé miesto po jarnom dvojkole. V druhom kole sa tak isto lovilo väčšinou odkladačkami, niekde aj s match prútmi. Dôležitú úlohu pri tomto výbornom výsledku zohrali aj členovia družstva, ktorí výborne kaučovali z brehu.
Výsledky druhého kola:
sektor A: Peter Vajda, váha 8980g, umiestnenie 4.
sektor B: Jozef Kaštely st., váha 17860g, umiestnenie 1.
sektor C: Andrej Seman, váha 33080g, umiestnenie 1.

Družstvo ulovilo spolu 100 300g v dvoch kolách po štyri hodiny. Druhé družstvo Lučenca malo ulovených 77 100g.
Poradie družstiev po prvom dvojkole:
1. MsO SRZ Michalovce
2. MsO SRZ Lučenec
3. MO SRZ Drahovce
4. MO SRZ Turčianské Teplice
5. MsO SRZ Trnava Poseidon Baits Team
Jesenné dvojkolo bolo naplánované na mesiac september. Preteky by sa mali uskutočniť na VN Nováky.
Je tu jeseň a naše družstvo sa zúčastnilo jesenného dvoj kola na VN Nováky v dňoch 6. – 8. septembra 2019. Na pretek sa vycestovalo v piatok 6. septembra o 3 hodine ráno. Na tréning sme dorazilo niečo krátko po 9:00 hod. Nasledovala obhliadka lokality a pozdravenie sa s ostatnými družstvami. V Novákoch sme mali k dispozícii kompletné družstvo v zložení Andrej Seman, Jozef Kaštely st., Juraj Hric, Peter Vajda, Jozef Kanaloš, Ľubomír Dzuro a Ján Sisák. Na tréningu sa opäť skúšalo viac variantov krmiva. Lovilo a testovalo sa viacero techník, rôzne kombinácie nástrah a návnad. Zhruba po šiestich hodinách tréningu sme sa presunuli na ubytovanie. Podvečer sa zhodnotil tréning, vybrali sa pretekári, ktorí nastúpia na tretie kolo, dohodla taktika a dolaďovali sa detaily udíc.
Na tretie kolo sme nastúpili takto:
Sektor A – Jozef Kaštely, sektor B – Ľubomír Dzuro, sektor C – Andrej Seman. Realizačný tým, zápis a rozlosovanie mal na starosti Janko Sisák, breh nám robili Jozef Kanaloš – sektor C, Peter Vajda – sektor B, Juraj Hric – sektor A,B,C. V priebehu preteku sme stavili na rýchlosť a menšie ryby. Poväčšine sa lovili pleskáče, plotice, červenice a belice. Každé zaváhanie a aj krátkodobí výpadok znamenal stratu na umiestnení. S povolenými 20 litrami rozrobeného krmiva trebalo zaobchádzať šetrne aby vydržalo do konca preteku. Ryba brala poctivo pokiaľ bola pravidelne kŕmená. Lovilo sa poväčšine 5m bičmi a odkladačkami.
Výsledky tretieho kola:
Sektor A – Jozef Kaštely – váha 17260g – umiestnenie 2.
Sektor B – Ľubomír Dzuro – 19860g – umiestnenie 2.
Sektor C – Andrej Seman – 23120g – umiestnenie 1.

Na štvrté kolo sme nastúpili po večernej konzultácii v nezmenenej zostave, nakoľko výsledky tretieho kola ukázali, že spôsob lovu nie je potrebné meniť a chlapci v treťom kole zachytali výborne. Pristúpilo sa však k podstatnej zmene krmiva, toto bolo domiešané pre veľkostne väčšie ryby. Toto sa nám v konečnom dôsledku opodstatnilo, lebo na kŕmne miesta došlo menej, ale väčšej ryby. V sektore A nastúpil Andrej Seman, v sektore B Ľubomír Dzuro, v sektore C Jozef Kaštely. Breh sektor A Jozef Kanaloš, sektor B Peter Vajda, sektor C Juraj Hric, Janko Sisák mal na starosti opäť technickú časť a pomoc v sektoroch. Chlapci opäť nabehli od začiatku a nenechávali nič na náhodu. Zhruba v polovici preteku musel zapracovať aj breh, lebo ryba pomaly uberala pravdepodobne aj kvôli zmene počasia – tri krát sa v priebehu páru hodín rozpršalo a zmenilo počasie. Bolo potrebné rybu dohľadávať v stĺpci a zvoliť hĺbku, kde sa k záberom budeme dostávať najrýchlejšie. Po usmernení chlapcov z brehu a stopovaní času a ulovení ks rýb sa zvolila tá najlepšia taktika. Tu sa opäť ukázalo, ako je potrebné mať dobrých a skúsených pretekárov na brehu počas preteku.
Výsledky štvrtého kola:
Sektor A – Andrej Seman – váha 18060g – umiestnenie 1.
Sektor B – Ľubomír Dzuro – váha 21450g – umiestnenie 1.
Sektor C – Jozef Kaštely – váha 17360g- umiestnenie 3.

Celkový počet umiestnení aj vo štvrtom kole 5. – fantázia. Už po vážení sektoru A nám pomaly dochádzalo, že sa konečne sťahujeme o súťaž vyššie a postup do druhej ligy je na dosah. Chlapci zachytali opäť na výbornú. Celkový súčet umiestnení po štyroch kolách 24, CIPS body 217 410g. Po niekoľkých rokoch smoly je to tu – družstvo postupuje do druhej celonárodnej ligy z prvého miesta.
Poďakovanie patrí celému družstvu, z ktorého každý jeden svedomite pracoval na dosiahnutí tohto výsledku. Zároveň poďakovanie aj od členov družstva našej MsO a našej členskej základni, ktorá prispieva jedným eurom na pokrytie našich nákladov, lebo bez týchto prostriedkov by nebolo možne sa dopracovať k takýmto dobrým výsledkom bez schopného náradia a veľkého množstva nástrah a návnad potrebných k takto náročným pretekom.