Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

IV. ročník tábora mladých rybárov 18.7.až 20.7. 2014

1. Deň Tábora mladých rybárov
Už po štvrtýkrát sa mladí rybári stretli na Paľkove , aby absolvovali tradičný a medzi deťmi obľúbený tábor. Tohto roku sa prihlásilo maximálny počet deti 32 deti. Na poslednú chvíľu sa pre chorobu odhlásili dvaja , takže krásne trička mladých rybárov si pri príchode vyzdvihlo 30 deti. Ubytovanie prebehlo hladko, nakoľko okrem obrovského vojenského stanu sme mali k dispozícii aj 4 obytné prívesy. Do prívesov boli umiestnení mladší rybári a tí starší sa dostali do stanu. Prvé futbalové zápasy a bol tu obed. Obed chutil každému a všetci ponáhľali na malinovku a sladučkú dyňu. Ďalšie zápasy, súťaže s balónmi a pravdaže rybačka. Pre ostrosť slnka, rýb si neužili, no večerná rybačka sa mala vydariť. Vzduchovka vyplnila ďalší program a tak sme po večernom chutnom guľáši mohli loviť. Teraz to už bolo o inom. Ryby brali a tak body v súťaži pribúdali najlepším. Zlepšovali sa aj tí najslabší, takže súťaž je vyrovnaná. Dospelí , ktorí v dvojiciach sa starajú o deti boli s úrovňou prvého dňa spokojní. Je pomalý pred večierkou, no deťom sa spať vôbec nechce.
2. Deň Tábora mladých rybárov
Po ťažkom piatku , budíček o 6.00 bol zaťažkávacou skúškou pre tých čo rozprávali v stane do skorého rana. Nevyspatosť sa ukazovala počas celého ťažkého dňa najmä pri súťažiach. Body im pribúdali veľmi pomaly a tak prišlo na rad kúpanie. To vzpružilo deti a hneď ožili najmä tí starší. Dyňa od sponzora dodala im ďalšie sily a tak tu boli naše deti rybárske. Obedňajší rezeň cez celý tanier a výlet na okružnú jazdu loďou. Nanuk a osvieženie padlo vhod v prístave. Presunuli sme sa autami na Paľkov a tu mohla začať najdôležitejšia časť tábora testy. Pri znalosti zákona o rybárstve mohli družstva si polepšiť, alebo pohoršiť. No dozvedeli sme sa znovu o nových druhoch rýb, ako pleskáč klasický, hrebenačka frkačka, sumec dlhofúzy.
Najviac bodov získalo družstvo zelených a upevnilo si prvenstvo. Sme pri opekaní a je nám veselo .

3. Deň Tábora mladých rybárov. Na deti ráno o 6:00 čakali výdatné raňajky , buchty, kakavko, čaj, parky, klobásky, no skrátka „raňajky pre chlapa“. Nedeľa sa ukázala , ako krásne počasie , no aj zaujímavý program. Po uprataní stanu a zbalení si veci deti boli rozdelené do dvoch skupín. Jedna časť sa prizerala umeniu nášho pretekára v LRU plávaná a druha časť sa venovala muškáreniu. Muškárenie deti zaujalo a veľakrát neverili vlastným očiam , aké mušky sa dajú urobiť. Pretekári z Humenného Maroš a Milan predviedli umenie muškárenia. A hneď sa deti hlásili do muškárskeho krúžku . Výbor ďakuje p. Kaštelymu za predvedenú ukážku a p. Holubekovi a Osovi za profesionálne zvládnutie muškáriny.
Slávnostný obed na rozlúčku a rozlúčka s vyhodnotením a odovzdaním už tradičných diplomov a darčekov boli zlatým klincom záverečného dňa.
Výbor MsO , ako organizátor IV. ročníka tábora mladých rybárov, ďakuje členom organizačného štábu, ktorí svoj voľný čas venovali počas troch dní týmto naším nádejam.