Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Dvojkolo Divízie skupiny „B“ v Humennom

NAŠE PLÁVAČKÁRSKE DRUŽSTVO MsO SRZ MICHALOVCE NA JARNOM DVOJKOLE DIVÍZIE V HUMENNOM

V dňoch 1. až 3. júna sa konalo dvojkolo divízie sk.B – východ na toku Laborec v Humennom na pretekárskej trati. Tohto preteku sa zúčastnilo aj naše družstvo plávanej MsO SRZ Michalovce. Za náš tím nastúpili Jozef Kaštely st., Andrej Seman, Ján Hrabovský breh a realizačný tím Juraj Hric a Ľubomír Dzuro. Sily si zmerali družstvá Košíc A, Košíc B, Kráľovského Chlmca, Humenného, Ružomberka a naša MsO Michalovce.
V piatok sa konal tréning na pretekárskej trati, už tu bol náznak, kto ako si poradí s touto vodou. Počasie rybačke veľmi neprialo, menilo sa každú chvíľu, od horúceho slnka až po prietrž dažďa so silným vetrom. Odnieslo si to aj zopár rybárskych dáždnikov. Naše družstvo si počínalo dobre, skúšalo sa nové krmivo a doladilo sa pôvodné, s ktorým sme mali dobre skúsenosti na tejto vode.
Prvé kolo sa konalo v sobotu, loviť sa začalo o 10:00 hod., tomu predchádzala dvojhodinová príprava. Vyžrebovanie prvého kola:
Sektor A – Jozef Kaštely
Sektor B – Ján Hrabovský
Sektor C – Andrej Seman
Sektoru A jednoznačne udával tempo náš pretekár Jozef Kaštely, ktorý okamžite po kŕmení mal rybu v kŕmnom mieste. Ryba brala spoľahlivo a takto to zostalo až do konca prvého kola. Jožko sektor A vyhral, hmotnosť rýb 15680g.
V sektore B v strede trate sme mali Janka Hrabovského, ktorý chytal celkom dobre, ale nestačilo to na druhé tímy, umiestnenie 4. s hmotnosťou 6220g.
V sektore C lovil najskúsenejší pretekár na tejto trati domáci Dušan Šanta, ktorý má túto vodu v malíčku a celoživotné skúsenosti. Tu sa očakával najlepší výkon. Našu organizáciu zastupoval v tomto sektore Andrej Seman, ktorý sa naťahoval o prvé miesto v sektore s domácim Šantom. Nábeh ryby do kŕmneho miesto bol pomalší čo napokon rozhodlo. Umiestnenie 2. s váhou 9940g.
Po prvom kole naša organizácia skončila na druhom mieste za družstvom Humenného, na ktorého sme mali stratu 2 body.
Prvé kolo:
1. SRZ MO Humenné 5b
2. SRZ MsO Michalovce 7b
3. SRZ MO Kráľovský Chlmec 9b
4. SRZ MsO Ružomberok 11b
5. SRZ MsO Košice B 14b
6. SRZ MsO Košice A 21b

Vyžrebovanie druhého kola:
Sektor A – Ján Hrabovský
Sektor B – Jozef Kaštely
Sektor C – Andrej Seman
Vyžrebovanie druhého kola prinieslo zmenu v sektore A a B, kde sa vymenili Jožko s Jankom. V sektore A sme mali problém s udržaním spodovej ryby v kŕmnom mieste, nakoniec to došlo až k tomu, že sa tam chytala belica s krátkym bičom. Výsledok umiestnenie 5. s váhou 2780g.
V sektore B to bolo lepšie, ale taktiež to nebolo podľa našich predstáv, kolísalo to raz lepšie raz horšie, výsledok 4160g, umiestnenie 4.
V sektore C sa nám darilo, ryby nám nabehli do krmiva hneď od začiatku, prvé ryby sektora ťahalo naše družstvo. Škoda len výpadku cca 0,5 hodiny kedy sme stratili zábery, vtedy nás domáce družstvo Humenného predbehlo. Výsledok bol aj tak dobrý umiestnenie 2. s váhou 11760g.

Výsledky po druhom kole (jarné dvojkolo celkovo):
1. SRZ MO Humenné 11b (63580g)
2. SRZ MO Kráľovský Chlmec 13b (63962g)
3. SRZ MsO Michalove 18b (50540g)
4. SRZ MsO Ružomberok 24b (30420g)
5. SRZ MsO Košice B 28b (24640g)
6. SRZ MsO Košice A 37b (6260g)

Naši pretekári umiestnenia:
2+2 Andrej Seman (4) (21700g)
1+4 Jozef Kaštely: (5) (19840g)
4+5 Ján Hrabovský (9) (9000g)

Na jeseň v septembri čakajú naše družstvo ďalšie dve kolá divízie na rieke Váh pod VN Krpeľany na náročnej nevyskúšanej trati. Držíme chlapcom palce pri tomto zápolení, aby sa v celkovom hodnotení umiestnili čo najvyššie.