Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Dnes Divizia v Budkovciach.

V Budkovciach dnes Divízia.
Dnes 9.9.2017 začalo II.kolo Divízie o postup do II.ligy v LRU plávaná. RADA poverila usporiadaním II.kola našu Mestskú organizáciu. Miesto sme vybrali mi a športovci vybrali VN Budkovce II(Dúbravka).Trať chlapi z OO Budkovce pripravili vzorovo.
Nastúpili sme v najsilnejšom zložení . Popri našich nastúpili na losovanie aj družstva MsO Dunajská Streda, MO Spišská Nová Ves, MsO Zvolen, MsO Ružomberok, MO Šahy.
V nedeľu bude druhé kolo a vtedy spoznáme družstvo , ktoré postúpi do II.ligy.
Držíme palce našim !V dňoch 8. – 10. septembra 2017 sa konali na našej vodnej nádrži Budkovce II. preteky v LRU-plávaná Divízia. Príprava na preteky začala niekoľkými tréningami domáceho družstva. Vo štvrtok pred pretekom sa pripravila a označila trať, brehy nádrže boli vykosené a upravené na čom sa podieľal hospodár OO Budkovce Laco Puskajler, Marek Šlinsky a členovia družstva LRU-plávaná.
V piatok začal tréning o 10:00 hodine, na ktorý nastúpili všetky družstvá súťaže. Zábery rýb ukázali, že podmienky, aké boli pred týždňom dvomi sa celkom zmenili. Záberov bolo podstatne menej a ryba brala opatrne. Na záberoch rýb bolo viditeľné, ktoré družstvo na tréningu začalo skôr resp. neskôr. VN dostala prvú veľkú dávku krmiva. Tréning končil o 16:00 hod, kedy trať opustili všetky družstvá. Trať si boli ešte v piatok prezrieť aj rozhodcovia SRZ p. Balaďa a p. Majkut a boli milo prekvapený perfektne pripravenou traťou a krásnym prostredím VN Budkovce II.
Zraz pretekárov v sobotu bol o 8:00 hodine. Preteky otvorili a účastníkov privítali garant RADY SRZ Vladimír Mičjan, rozhodcovia pp. Majkut a Balaďa a zástupcovia našej organizácie pp. Šaffa a Sisák. Družstvá sa zaprezentovali. Nasledovalo vylosovanie sektorov pre jednotlivých pretekárov a neskôr aj štandov. Týmto bol poverený Janko Sisák a Juraj Hric. O desiatej hodine začala oficiálna príprava jednotlivých pretekárov. Za naše družstvo nastúpili v prvý deň Peter Vajda, Ľubomír Dzuro a Andrej Seman. Náhradníci Jozef Kaštely, Jozef Kanaloš, tréner a realizačný tým Juraj Hric a Janko Sisák. Vylosovanie bolo nasledovné:
Sektor A – Peter Vajda – štand A2 – ulovených 1325g – umiestnenie 6.
Sektor B – Andrej Seman – štand B6 – ulovených 5155g – umiestnenie 5.
Sektor C – Ľubomír Dzuro – štand C4 – ulovených 5550g – umiestnenie 5.
Takže po prvom dni dvojkola bol náš súčet umiesnení 16, v treťom kole sme sa umiestnili na šiestom mieste. Toto kolo bolo veľmi technicky náročné a problém nebol v množstve rýb, ktoré sme lovili, ale v ich veľkosti. Lovili sme poväčšine malé a drobné pleskáčiky, pričom druhé družstvá mali nachytaných množstvo pekných karasikov a kapríkov. V nasledujúci deň sme sa rozhodli zmeniť zloženie krmiva.
Na štvrté kolo sme vystriedali Petra Vajdu a nahradil ho Jozef Kaštely st.
Vylosovanie bolo nasledovné:
Sektor A – Ľubomír Dzuro – štand A2 – ulovených 4150g – umiestnenie 2.
Sektor B – Jozef Kaštely st. – štand B1 – ulovených 2605g – umiestnenie 4.
Sektor C – Andrej Seman – štand C2 – ulovených 1765g – umiestnenie 6.
Aj napriek obrovskej snahe všetkých členov družstva aj štvrté kolo doma ostalo pre nás zakliate. Nedokázali sme loviť väčšie ryby, čo nás zase odsúvalo na koniec štartového poľa. Výnimkou bol len Ľubomír Dzuro, ktorému štand a krmivo sadlo a nakoniec vybojoval dvojku v sektore. Po štvrtom kole celonárodnej Divízie sme obsadil konečné 5. miesto. Právo postupu do druhej ligy si vychytali družstvá Ružomberka a Šale, čím im ešte raz gratulujeme.