Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

DIVÍZIA V LRU PLÁVANA NA VN JATOV

PLAVAČKÁRI ODŠTARTOVALI SEZÓNU -DIVÍZIA V LRU PLÁVANA NA VN JATOV

V dňoch 7. – 9. júna 2013 naše športové družstvo odštartovalo tohtoročnú sezónu v celonárodnej divízii LRU – plávaná. Prvé a druhé kolo z celkových štyroch kôl divízie sa konalo neďaleko Nových Zámkov na VN Jatov. Naše družstvo vycestovalo v zložení Ľubomír Dzuro, Ján Hrabovský, Juraj Hric, Jozef Kaštely a Andrej Seman. V piatok 7. júna sa konal tréning na VN Jatov, kde družstvá mali možnosť otestovať vodu. Na vodnú nádrž sme sa dostali medzi poslednymi družstvami, hoci sa vyrážalo ráno o piatej hodine. Času na tréning veľa nebolo, vybaľovanie vecí a príprava náradia zabrali množstvo času, k tomuto nás zastihla ešte búrka. V podvečerných hodinách nasledoval presun na ubytovanie. V sobotu sa konalo prvé kolo. V prvom kole sa nastúpilo takto: lovili Ľubomír Dzuro – sektor A, Ján Hrabovský – sektor B, Jozef Kaštely – sektor C, Juraj Hric – tréner, Andrej Seman – vedúci družstva. Vyžrebovanie prvého kola nám neprinieslo žiadny výhodnejší štand na kraji trate.
Lovilo sa prevažne dlhými 13m odkladačkami a na match prúty. V úlovkoch prevažoval malý kapor a karas, ojedinele sa našla malá plotica. Ryba v prvom kole brala slabo, našli sa miesta, kde nebrala takmer vôbec. Naši pretekári sa snažili v hluchých chvíľkach, ktoré boli bez záberu niečo vyšpekulovať, no ryba nereagovala doslova na nič. Výsledky prvého kola boli nasledovné:
sektor A(8) – Ľubomír Dzuro, váha 2140g, umiestnenie 9
sektor B(9) – Ján Hrabovský, váha 880g, umiestnenie 6
sektor C(6) – Jozef Kaštely, váha 160g, umiestnenie 11
Celkový súčet umiestnení 26, umiestnenie družstva po prvom kole 10.
Na druhé kolo v nedeľu sa nastúpilo v takom istom zložení, ako v predchádzajúci deň. Sektor A bol vyžrebovaný pre Jozefa Kaštelyho, sektor B – Ľubomír Dzuro, sektor C – Ján Hrabovský. Ryba v druhom kole brala o niečo lepšie. Vyžrebovanie štandov pre nás opäť nedopadlo najlepšie. Kvalita pretekárov v tejto súťaži sa ukázala a skúsenosti množstva reprezentantov na trati dávali našim chlapcom riadne zabrať. Najlepšie ryba brala Jožkovi Kaštelymu, ktorý po prvej hodine začal pekne pravidelne chytať rybu a v krmive ju mal do konca preteku, len škoda tej prvej hodiny. V strede trate sme mali Ľuba Dzura a Janka Hrabovského, ktorí boli obkolesení špičkovými plavačkármi. Nemali to jednoduché, ale zabojovali. Ryba tu brala sporadicky a bolo potrebné premeniť každý jeden záber. Plavákové systémy museli byť maximálne presne dovážené a z plavákov strčala iba minimálna časť anténky. Záber ryby sa prejavoval iba minimálnym prinorením plaváka. Výsledky druhého kola:
sektor A(2) – Jozef Kaštely, váha 5400g, umiestnenie 8
sektor B(8) – Ľubomír Dzuro, váha 1940g, umiestnenie 6
sektor C(1) – Ján Hrabovský, váha 1060g, umiestnenie 11
Celkový súčet umiestnení 25, umiestnenie družstva po druhom kole 11. Prvé dve kola pre naše družstvo nedopadli práve najlepšie, nové teamy, nová lokalita a nováčik v družstve ukázali svoje. V jeseni nás čakajú ďalšie dve kola divízie, tentoraz na domácej vode na VN Budkovce II. Veríme, že naši chlapci zabojujú a potvrdia svoje skúsenosti.