Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

Divízia – Naši na 4. mieste !

Divízia LRU – plávana 2015 – naše Družstvo MsO SRZ Michalovce na 4. mieste
V dňoch 11. – 13. septembra sa naše plavačkárske družstvo Michaloviec zúčastnilo na jesennom dvojkole postupovej súťaže LRU – plávaná na Dunajsko Stredskej vode, na štrkovisku Polcestie. Na pretek vycestovalo kompletné družstvo v zložení Jozef Kaštely, Andrej Seman, Ľubomír Dzuro, Jozef Kanaloš, Juraj Hric, Peter Vajda, Ján Sisák. Do Dunajskej Stredy sa vyrážalo v piatok o štvrtej hodine ráno, so zastávkou pre živé nástrahy v Prešove. Cesta trvala pomerne dlho a na piatkový tréning sme sa dostavili o pol jednej popoludní. Tento trval do 18:00 hod. Lokalita bola pekná s množstvom trstín po brehoch nádrže, v strede nádrže sa nachádzal ostrov porastený tŕstím. Zložili sme sa na strane oproti rybárskemu domu. Tréning absolvovali všetci pretekári s registračnými preukazmi. Nad tréningom dohliadal Juraj Hric a Janko Sisák. Vyskúšalo sa viacero lovných techník a nástrah, kombinovalo sa krmivo a živé nástrahy. Lov na odhoz a bolonézu sa nám veľmi neosvedčil, nakoľko sme uchytili iba niekoľko kusov malého pleskáčika – sporadické ryby, to sa podarilo Ľubovi. Na trinásť metrovú odkladačku sa Andrejovi podarilo dostať do kŕmenia malú asi 8cm plotičku, ktorá brala celkom spoľahlivo, ale aj tá po nejakom čase odchádzala z kŕmneho miesta. Najlepšie sa osvedčil lov krátkymi štvormetrovými bičami, kde sa celkom spoľahlivo na slnečných štandoch dala loviť malá belica. Počasie bolo premenlivé s miernym mrholením. O 18:00 hod končil tréning, nasledovalo balenie vecí a presun na ubytovanie. Ubytovanie sme mali zabezpečené asi cca 1km od nádrže, priamo v meste Dunajská Streda v rodinnom dome. Po ubytovaní sa už každý tešil na večeru po celodennej drine a rannej dlhej ceste. Pri večery sa zosumarizoval tréning a prebrala taktika družstva na tretie kolo divízie. V sobotu budíček o 5:30, rýchle malé raňajky a presun na otvorenie divízie, ktoré bolo preložené skôr o dve hodiny. O ôsmej hodine losovanie sektorov a štandov. Do štandu A – Andrej Seman A2, do štandu B – Jozef Kaštely A6, do štandu C – Peter Vajda C5. Losovanie , registráciu a prezentáciu družstva mal na starosti Janko Sisák. Tomu sme potom mohli ďakovať alebo karhať ho za vyžrebované lovné miesta. Nástup do preteku mal každý rovnaký, príkaz chytať čo najrýchlejšie belicu, kým svieti slnko na hladinu na jednotlivých našich štandoch. Po čase bolo naplánované prejsť na odkladačku alebo celkom dozadu. Breh, ktorý nám robil Jožko Kanaloš, Ľubo Dzuro spolu s Ďurom Hricom a Jankom Sisákom sústavne kontrolovali jednotlivé sektory a podávali informácie o love rýb pre loviacich. Belica bola jednoznačne najviac lovenou a iba ojedinele sa niekomu podarilo chytiť malého pleskáča alebo ostrieža. Veľkú výhodu mal ten, kto na svojom lovnom mieste mal nejakú prekážku alebo zatopený kriak či strom. Tam sa dala chytiť aj nejaká tá plotička. Naše družstvo väčšiu časť preteku chytala belicu. Po štyroch hodinách boli výsledky takéto:
Sektor A2, Andrej Seman, 910g, umiestnenie 3
Sektor B6, Jozef Kaštely, 260g, umiestnenie 5
Sektor C5, Peter Vajda, 1200g, umiestnenie 3,5
Takže tretie kolo sme sa umiestnili na celkovom 3. mieste, v sumáre po troch kolách s jarnými na celkovom 5. mieste.
Po kole nasledovalo balenie a opätovný presun na bývanie, podvečer večera a opäť rozoberanie kola dnešného dňa. Dohodli sme sa, že v nasledujúci deň spravíme zmenu v zložení družstva. Ostane chytať Andrej a chytajúce družstvo doplní Ľubo a Jožko. Taktika a druh lovu sa nemení, ostávame chytať belicu, nakoľko sa na celej trati chytilo iba zopár kusov pleskáčika a malé plotičky. Nedeľné ráno budíček o 5:30 raňajky a presun na trať. Rozlosovanie opäť Janko Sisák a sektory dopadli takto. Sektor A, Ľubomír Dzuro, sektor B opäť to isté miesto, ako v predchádzajúci deň, Jozef Kanaloš, sektor C, Andrej Seman. Posledné kolo začína o desiatej hodine. Každý okamžite začína loviť belicu. Breh funguje a snaží sa čo najlepšie zachytiť dianie z trate. Tréner Juraj Hric každému diktuje ako ďalej chytať. Väčšia ryba opäť neberie, sporadicky zopár pleskáčikov na odhozový prút u iných družstiev. V sektore A, Ľubovi berie belica zo začiatku horšie, ale neskôr sa to zlepšilo, v sektore B sme opäť v tieni a belici sa tam vôbec nechce, iná ryba neberie a máme tam iba zopár belíc, v sektore C Andrej chytá takmer celý čas malú beličku od začiatku preteku. Po štvorhodinovom trápení s belicou sme v ďalšom kole dopadli takto:
Sektor A5, Ľubomír Dzuro , 1690g, umiestnenie 3
Sektor B6, Jozef Kanaloš, 190g, umiestnenie 7
Sektor C8, Andrej Seman, 1120g, umiestnenie 2
Takže po štvrtom kole sme sa umiestnili na celkovom štvrtom mieste s celkovou stratou na prvého 9 bodov, na tretie miesto 3 body. Opäť celkové výsledky ukázali aká je divízia silná a do posledného kola nikto nevie ako to celé dopadne. Do ligy postupuje družstvo Galanty a Ružomberka. Všetkým chlapcom, ktorí reprezentovali našu organizáciu ďakujeme a prajeme do budúceho roka konečne postup do vytúženej ligy. Ďalej ďakujeme nášmu generálnemu sponzorovi firme Sensas za podporu v tomto roku.