Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

BCC Budkovce 2018 – pretek v Budkovciach

V dňoch 11. – 14. októbra 2018 sa konal na VN Budkovce II. už 6. ročník pretekov v love kaprov a amurov. Tohto roku bol stanovený limit karárskych družstiev na 8 tímov. Loviť sa začínalo vo štvrtok o 12:00 hod , rozlosovanie prebehlo o 10:00 hod.
Na pretek nastúpili tieto družstvá:
CT Pa-Ma (Ondrej Macko, Michal Paľo)
CT RS (Stanislav Matina, Marek Šlinsky)
CT H+H + Dr.Baits (Jozef Kanaloš, Andrej Seman)
CT 52 (Peter Timovčák, Ladislav Bilik)
CT Šupina (Zdenek Michalko, Ondrej Kašaj, p. Michalková – loviaci asistent)
CT Bratut Cup (Peter Tkáč, Martin Tkáč)
CT Predátor (Peter Varga, Peter Groman)
CT Donkey Puncher (Dominik Lorinc, Šimon Janák, p. Lorincová – loviaci asistent)
Začiatkom roka, keď bol stanovený termín preteku, sa počítalo s počasím, ktoré zvykne byť v októbri už chladné. Opak bol však pravdou, denné teploty stúpali až k 25 stupňom Celzia, keď pretekári deň trávili v tričkách a šortkách. Noci ale boli už chladné a teploty okolo 4 stupňov Celzia donútili každého poriadne sa obliecť do niekoľkých vrstiev oblečenia. Začiatok preteku naštartovalo dobre družstvo CT Donkey Punchers, ktoré ulovilo ako prvú rybu amura. Tento však bol na naše sklamanie aj posledným amurom preteku. Ryba spočiatku brala len veľmi slabo, záberov bolo minimum. Ryby sa pohli až piatok poobede, kedy začínalo pribúdať záberov u každého z družstiev. Každý deň o 00:00 končil denný lov, takže všetky prúty museli von z vody. Toto bolo kontrolované každú noc. Lov pokračoval ráno o štvrtej za chladného sychravého počasia. Niektoré družstva si privstali a boli nachystané na ranný lov, niektoré zasa vyčkali na východ slnka, keď už bolo o čosi teplejšie. Najlepšie sa darilo Družstvu H+H + Dr. Baits, ktoré dokázalo pravidelne priebežne loviť kapre až do konca preteku. O druhé a tretie miesto sa bojovalo až do konca, keď sa družstvá CT Pa-Ma a CT RS doťahovali a odskakovali od seba o niekoľko ks kapra.
Konečné výsledky boli takéto:
1. miesto CT H+H +Dr. Baits (64 040g, 21ks bodovaných rýb)
2. miesto CT Pa-Ma (33 080g, 12ks bodovaných rýb)
3. miesto CT RS (20 190g, 8ks bodovaných rýb)
4. miesto CT Bratut Cup (13 660g, 5ks bodovaných rýb)
5. miesto CT 52 (8 680g, 3ks bodovaných rýb)
6. miesto CT Predátor (7 720g, 3ks bodovaných rýb)
7. miesto CT Donkey Punchers (7 680g, 3ks bodovaných rýb)
8. miesto CT Šupina (6160g, 2ks bodovaných rýb)
najväčšia bodovaná ryba: kapor 4 540g CT H+H + Dr.Baits -Andrej Seman
Na tri najlepšie družstvá čakali krásne poháre, vecné ceny a finančná odmena. Družstvá, ktoré obsadili 4. až 8. miesto, boli obdarované pamätnými medailami. Najväčšia bodovaná ryba bola odmenená pohárom. Týmto by sme chceli poďakovať sponzorom preteku obci Budkovce, rybárskej predajni H+H, rybárskej predajni Peter, rybárskej predajni Šupina za ceny, ktoré venovali do súťaže.