Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

9. ročník Vinné jazero, 1.ročník M. Podstavského

Pretek na Vinnom dostal novú podobu
8.5.2012 o 6:30 sa stretli členovia našej MsO na už známom mieste u Janka. Vinné jazero ich privítalo nevľúdnym a upršaným počasím. To však vôbec neprekážalo a každý bol zvedavý na nový dvojkolový pretek, s ktorým boli oboznámení členovia na Mestskej konferencii. Úvodom súťažiacich privítal predseda MsO , ktorý obšírne vysvetlil , že sa jedná o 9. ročník preteku. Oboznámil s cenami na , ktoré sa súťažiaci poskladajú , ale hlavne z akého dôvodu výbor bol nútený zrušiť pretek Memoriál Milana Podstavského na Zemplínskej šírave a tento ročník na Vinnom bol 1.ročníkom nového Memoriálu M. Podstavského. Výbor zakúpil putovný pohár a dal vyrobiť nové diplomy.
Napriek zlému počasiu k losovaniu prvého kola sa postavilo 78 súťažiacich. Pretek prebehol podľa časového harmonogramu. Ryby najviac na prekvapenie nebrali na pláži, ale na opačnom konci v hlbokej vode. Tu sa rybári nestačili obracať, keď po dopadnutí nástrahy nasledoval zaber. Výstrelom o 11:00 h bolo prvé kolo ukončené a mohlo sa vážiť.
Súťažiaci si zbalili veci a pri guľáši od Janka , trošku tepla, čakali na losovanie druhého kola. Presun a vystrel o 13:00 zahájili druhé kolo . Každý čakal , ako sa bude dariť rybárom na nových miestach. No druhé kolo bolo slabšie , ako prvé a tak ty čo nachytali v prvom kole sa umiestnili na popredných miestach.
Konečné výsledky:
1, Jaroslav Janič 20 300g
2, Marcel Berilla 17 360g
3, Ján Hreščo 17 020g
4, František Misár 13 520g
5, Juraj Hric 12 820g