Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

8.5.2019 Pretek na Vinnom

16.ročník preteku na VN Vinianske jazero
Tradícia preteku na VN Vinné bola dnes zachovaná a zároveň aj Memoriál Milana Podstavského. Memoriál sa uskutočnil už po 8 krát. Keď rodinný príslušníci bývalého predsedu odovzdávajú putovný pohár víťazovi preteku. V úvodnom príhovore predseda organizácie spomenul pre tých skôr narodených , že tohto roku by sa dožil 70 rokov aj predseda , ktorý bol pred p.Podstavským , Daniel Fryk.
Dnešného losovania sa zúčastnilo 65 súťažiacich. Samotný pretek je zaujímavý tým, že sa chytá dvojkolovo, dvakrát losovanie a zároveň aj kvalitnými cenami. Prvé kolo veľa napovedalo o poradí na prvých piatich miestach. Veľa zúčastnených neulovilo ani šupinu, no favoriti ako pp. Dražil, Dzuro, Jusko sa nedali zahanbiť a nachytali cez 10kg .
Podanie obeda a presťahovanie sa na štandy vylosované do druhého kola poháňali súťažiacich. Ti ktorí po prvom kole boli na popredných miestach išli do druhého kola s tým, že zvýšia svoj náskok. Opak bol pravdou, ryba prestala ísť a ojedinele úlovky odradili veľa súťažiacich od lovu a vyčkávali na vystrel končiaci súťaž a ich trápenie. Potvrdilo sa, že ti čo v prvom kole nachytali, v druhom im tieto výsledky zabezpečili a stačili na bedňu.
Tohto roku si televízor odnáša domov Ľubo Dzuro a zároveň získal aj putovný pohár M. Podstavského .
Výsledky 16.ročníka súťaže na VN Vinianske jazero
1, Ľubomír Dzuro 16 680g
2, Miroslav Jusko 14510g
3, Marián Dražil 11 030g
4, Lukáš Tegi 10 850g
5, Michal Dudej 7 130g
Prvého kapra ulovil Peter Gomboš