Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

7.6.-8.6.2014 Divizia Ľadovo

V dňoch 6. až 8. júna 2014 sa konalo prvé dvojkolo postupových pretekov celonárodnej divízie v LRU – plávaná na VN Ľadovo pri Lučenci. Preteku sa zúčastnili družstvá Dunajskej Stredy, Lučenca, Bánoviec nad Bebravou, Košíc, Nitry, Novej Bane, Spišskej Novej Vsi a naše družstvo MsO Michalovce Sensas. Za družstvo nastúpili v prvom aj druhom kole Peter Vajda, Jozef Kaštely, Andrej Seman, tréner -Juraj Hric, vedúci družstva – Ján Sisák, náhradníci a realizačný tím – Jozef Kanaloš a Ľubomír Dzuro.
Lokalita VN Ľadovo mala perfektne pripravenú rovnomernú trať, s bohatým zarybnením, kde prevláda malý pleskáč a piest. V piatok 6. júna sa konal tréning na trati so začiatkom o desiatej hodine. Na trať sa došlo v predstihu, tak naši chlapci boli prví, ktorí na tréning nastúpili. Vyskúšali sa rôzne techniky lovu a už tréning ukázal, že patríme k tým lepším a rýchlejším, ktorí dokážu prečítať danú lokalitu. Tréning trval až do šestnástej hodiny, potom nasledoval presun na VN Ružiná, kde družstvo bolo ubytované. Podvečer sa rozobral tréning a poznatky od vody, dohodla sa technika lovu a nachystali potrebne systémy. Ráno v sobotu budíček o pol piatej, raňajky a presun na pretekársku trať. Registrácia družstiev začínala o šiestej hodine, zároveň sa už miešalo krmivo a vybaľovalo náčinie. Losovanie prvého kola:
sektor A, štand 7 – Jozef Kaštely
sektor B, štand 5 – Andrej Seman
sektor C, štand 5 – Peter Vajda

Príprava začínala o 8:00 hod, štvorhodinový pretek o 10:00. Horúčavy okolo 30°C dali všetkým poriadne zabrať. Chlapci si počínali dobre, rýchlosť a presnosť bola hlavným kritériom prvého kola. Prvé kolo poukázalo na aj na chyby, bolo potrebné odstrániť aby to v tom druhom kole bolo ešte rýchlejšie. Prišli sme o množstvo rýb, ktoré sme trhali v priebehu zdolávania a tesne po záseku. Bojovnosť sa ukázala u každého jedného, čo pri konečnom vážení úlovkov príjemne potešila.

Jozef Kaštely – váha v prvom kole: 8 080g, umiestnenie 5.
Andrej Seman – váha v prvom kole 16 420g, umiestnenie 3.
Peter Vajda – váha v prvom kole 18 780g, umiestnenie 2.
Po prvom kole naše družstvo obsadilo druhú priečku.
Večer sa zosumarizovalo prvé kolo, nasledovala príprava až do neskorých hodín na ďalší deň.
Druhé kolo, žrebovanie, každý ostáva v tom istom sektore ako predchádzajúci deň, zmenili sa len štandy:
sektor A, štand 6 – Jozef Kaštely
sektor B, štand 4 – Andrej Seman
sektor C, štand 8 – Peter Vajda

Druhé kolo sa časovo posunulo o hodinu skôr, takže budíček v nedeľne ráno bol už o štvrtej hodine. Nové krmivá od firmy Sensas, ktoré chlapci začali užívať od začiatku tejto sezóny doladili na jednotku a na trati zloženie krmiva nemalo konkurenciu. Toto sme potvrdili dvoma vyhranými sektormi s najväčšími váhami úlovkov na pretekoch. Po doladení systémov a pri väčšej kontrole zdolávania rýb to viedlo k želanému úspechu.
Výsledky druhé kolo:
Jozef Kaštely – váha v druhom kole: 12 750g, umiestnenie 5.
Andrej Seman – váha v druhom kole: 22 210g, umiestnenie 1.
Peter Vajda – váha v druhom kole: 23350g, umiestnenie 1.
Naši druhé kolo vyhrali, no aj tak sa nám nepodarilo stiahnuť 6 bodový náskok Banoviec nad Bebravou. Váha po dvoch kolách resp. CIPS body 101 590g – fantastický výsledok.

Poradie družstiev po dvoch kolách:
1. Bánovce nad Bebravou 11 bodov, 101 690g
2. Michalovce 17 bodov, 101 590g
3. Ružomberok 23 bodov, 81 190g
4. Lučenec 25 bodov, 81 050g
5. Dunajská Streda 27 bodov, 71 170g
6. Spišská Nová Ves 35 bodov, 61 470g
7. Nitra 36 bodov, 55 460g
8. Košice 42 bodov, 47 290g

Našich čakajú v septembri ešte dve kolá, ktoré sa uskutočnia na Váhu pod VN Krpeľany, na veľmi ťažkej trati. Poďakovanie za výborne výsledky a reprezentáciu našej organizácie patrí celému tímu.
Držíme palce a želáme veľa úlovkov.