Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

5.ročník tábora mladých rybárov

Prípravy začali už včera vo štvrtok. Organizačný štáb už poobedňajších hodinách začal s prípravou. Pokosenie, upratanie, postavenie hlavného stanu, nasťahovanie posteli a prísun obytných prívesov. Úlohu sme zvládli a večer sme skonštatovali : deti môžu prísť.
Piatok ráno, deň „D“ . Už o ôsmej ráno prichádzajú prví nedočkavci na tábor. O desiatej sú kompletní. Každý si preobliekol tričko a na hlavu si nasadil šiltovku. Tohto roku to je modra farba. Po preoblečení deti si vylosovali družstva a zvolili kapitánov. Na úvod ich organizátori oboznámili s programom tábora, upozornili na poriadok a poslušnosť. Obed im bol podaný v reštaurácii Slňava , zakončený ovocným nanukom. A začali súťaže. Teória, lov rýb, kúpanie a samozrejme futbal. Večerná opekačka a pitný režim sa deťom páčil, medzi tým dostali melóny do sýtosti. Je večer a deti namiesto toho , aby boli unavené šantia okolo ohňa.
Starší si pretiahli večierku do 03:30 ráno, takže sobotňajší budíček bol o 07:30. Mládež už čakali bohaté raňajky v podobe kakavka a buchiet.
Hneď ráno začalo veľké vyšetrovanie, nakoľko nám Damián nahlásil ,že mu „ mravec ukradol tričko a šľapky“. Bolo to zo začiatku veľmi vážne, až do chvíle , keď sa prebral zo spánku.
Naplánovaná raňajšia rybačka dopadla dobré , úlovky pribúdali, takže aj bodov pribúdalo. Zaujíma prednáška z viazania mušiek a nahadzovanie predviedli muškari z Humenného. Obed a nanuky si deti už obľúbili a čakali na poobedňajšie kúpanie. Bohatý program , zaujímavé súťaže, kúpanie a rybolov boli naplánované až do večerných hodín. Najväčšie prekvapenie v streľbe zo vzduchovky predviedla Vaneska Martonova, keď z ôsmych možných terčov zasiahla 8 terčov. Večer hospodár MsO preškolil a predviedol vo forme filmu znalosti a testy rýb, ktoré deti čakajú v nedeľu ráno.
Noc dopadla najlepšie pre Damiána, keď pred zlodejom mravcom zutekal sa ubytovať do chatky k hospodárovi. Problémy nám narobili štrnasťroční, ktorí majú svoje pravidla a pokyny organizátorov berú na ľahkú váhu, alebo ignorujú.
Nedeľa ráno po výdatných raňajkách, začala rybolovom a kúpaním. Deti privítali kúpanie , ako útek pred horúcou páľavou. Vo vode sa odohrávala aj ďalšia časť súťaži a to hod na terč vo vode. Po kúpaní a hádzaní na terč , prišla najťažšia časť tábora testy zo stránky rybárskej. Tú sa ukázalo , že mame čo doháňať v rybárskych krúžkoch. Na záver predseda MsO p. Šaffa poďakoval všetkým deťom za disciplínu a výborne zvládnutie tábora mladých rybárov, zároveň poďakoval rodičom za dôveru , ktorú nám dali organizátorom, keď zverili svoje ratolesti do tábora. Tajomník MsO p. Angi na záver ďakoval všetkým, ktorí to v tábore mysleli všetko vážne a dosiahli pekné výsledky. Zaver nás poučil , že veková hranica sa posunie zo 14 na 13 rokov.
Odovzdanie cien, diplomov a vyhodnotenie družstiev a jednotlivcov bolo pre deti zaujímavé a pre niektorých prekvapujúce. No aj tak všetci odchádzali z tábora s pekným darčekom.