Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

3.ročník Tábor mladých rybárov – 19.-21.7.2013 Zemplínska šírava

 
Už po tretí krát MsO SRZ Michalovce na Zemplínskej šírave , stredisku Paľkov usporiadala tábor mladých rybárov. Veľký o tento tábor prekročil možnosti a kapacitu tohto podujatia . Organizátori zvýšili kapacitu na 31 miest , čím naplnili svoje možnosti a museli zabezpečovať obytné karavany. Mladších členov umiestnili v karavanoch a starších vo vojenskom stane. Program bol bohatý a hneď v prvý deň sa mohli detí presvedčiť o ťažkej a zaujímavej práci psovoda v policajnom zbore. Členovia polície predviedli poslušnosť a zadržanie, za čo zožali obrovský potlesk. Vedenie organizátora menom predsedu MsO poďakovalo polícii za tak kvalitný výkon. Prvý deň pokračoval pretekom družstiev v rybolove na rybníku v Kusíne , kde nám vedúci Rybárstva Zemplín umožnil lov kaprov na chovnom rybníku. Večer po guľáši nasledovali loptové hry , posedenie a oboznámenie s ďalším programom.

Po dlhšom sedení do neskorých nočných hodín rázny budíček zobudil aj tých najväčších spáčov. Kakavko , ako od mamičky chutilo všetkým . Takže na oboznámenie s programom dňa. Sobota bola zameraná hlavne na rybolov, kde si družstva mohli pripísať najviac bodov. Rozhýbali ich hry , no a pravdaže rybačka. Ryby boli pri chuti a tak začali sa chytať rekordné amury. Začala to Katka s amurom cez 8kg. Ďalší amur bol ulovený v zelenom družstve, alebo „zelené vydry“. Matúš dokázal sám bez pomoci vytiahnuť amura cez 7kg. Rekord utvorilo družstvo modrých, keď sa im podarilo na prúte Samka H. zdolať amura o váhe 11 300 g a dĺžke 97cm. Rezeň na obed padol každému vhod a tak došlo hneď po obede k prvému futbalovému zápasu.

Po futbale prišla chvíľka odvahy a šikovnosti , keď p. Renáta zo strediska voľného času TV oboznámila a zaučila detí do streľby, hodu granátom a chodúľ. Ďakujeme za tuto ukážku.
Večerná rybačka vyšla najlepšie zeleným a po 8 ulovených rybách poskočili z posledného miesta na prvé. Večer sa niesol v opekačke špekáčikov a klobásky, no najchutnejší bol upečený chlebík. Večierka o 23 hodine ukončila krásny deň v tábore. Unavené deti zaspali , ako na povel.