Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

3.ročník kaprarskeho maratonu na VN Pozdišovce

Kaprarsky maratón na VN Pozdišovce.
Od štvrtka 26.5.2022 do dnes 29.5.2022 prebiehal na VN Pozdišovce 3.ročník kaprarského maratónu. Tohto roku bolo vybratých podľa predložených prihlášok 13 družstiev. Boli tam družstva , ktoré sa tohto podujatia zúčastnili aj po minulé roky, no skoro polovica bola nových. Mestská organizácia aj tohto roku poverila organizáciou športového referenta p. A. Semana a člena športového družstva p. J. Kanáloša. 3.ročník mal tohto roku už aj 2 rozhodcov a to pp. Geroča a Sotáka, takže organizátori sa mohli viac venovať lovu rýb ako po minule roky.
Losovanie prebehlo vo štvrtok a lov rýb začal hneď v tento deň. Šťastlivci boli tí čo si vylosovali miesta už im známe z minulého roku. O zábery tohto roku nebola núdza. Kapry do 5kg tohto roku potešili každého. Rekordný kapor o váhe 9500g je rekordom podujatia a ulovila ho dvojica CT H+H. Čo najviac potešilo, že sa ulovilo neuveriteľných 720kg rýb. Bola to ďalšia tohtoročná súťaž , kde si naši členovia zachytali krásne rekordné úlovky. Tohto roku sa najviac na maratóne darilo družstvu CT FENIX, ktorý ulovili celkové 180kg a suverénne zvíťazili pred CT MASTODONBAITS s váhou 135kg.
Putovný pohár , na ktorý sa pripíše meno víťazov tak skončil v rukách FENIXU. Zvláštnu cenu udelila predajňa Rybárskych potrieb H+H jedinej ženskej zástupkyni v družstve CT ANDY p. Mackovej. Záverečné slova p. Semana patrili všetkým za výborný pretek a predseda MsO zaželal zúčastneným šťastný návrat k svojim rodinám.
Poradie 3.ročníka kaprarskéhio maratónu na VN Pozdišovce
1, CT FENIX – pp. Gabriel Kovaľ, Miloš Šandrej, Rastislav Lehotay
2, CT MASTODONBAITS – pp. Miroslav Kurtak, Dominik Lorinc
3, CT H + H – pp. Andrej Seman, Jozef Kanáloš