Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

27.6.2020 XIV . ročník Šíravsky pleskáč

V sobotu 27.6.2020 už po 14 krát sa stretli funkcionári ZO SRZ na Zemplínskej šírave v stredisku Paľkov. Z dôvodu prenájmu strediska Paľkov SVP zahraničnému developerovi , nebolo možné uskutočniť stretnutie celého Košického kraja. Aj tu nastal problém zo strany developera nakoľko zákon 216/18 neuznáva a družstva aj napriek zápisu príchodu k vode nemohli sa premiestniť k vode pod chatkou MsO Mi. Nakoniec rozhodli organizácie , keď predseda MsO vyzval každé družstvo , aby sa vyjadrilo k lovu na XIV. ročníku. Pretek sa uskutočnil na vytýčenom úseku, čo ocenili aj pozvaní hostia, poslanci do NRSR , viceprezident za KE a tajomník SRZ Ing. Kohút. Nálada v družstiev nabrala ten správny smer a družstva sa konečne mohli venovať tomu prečo prišli na šíravu. Trojhodinový pretek za krásneho počasia, výbornej nálady a pekných úlovkoch sa skončil na obed , po návšteve každého družstva vzácnymi hosťami preteku. Nevyrušilo ich ani nahrávanie Holanďanmi . Po odvážení čakali na družstva plné stoly dobrôt, pitný režim a odovzdanie tričiek na pamiatku.
Víťazmi XIV. ročníka Šíravského pleskáča sa stali MO Trebišov pred domácimi MsO Michalovce a prekvapením súťaže MO Čierna n/Tisou.
Mestská organizácie Michalovce ďakuje všetkým zúčastneným družstvám a všetkým účastníkom ktorých prišlo 65, tým ktorý prišli z ďaleka ako MO Švedlar,MO Rožňava , ale aj tým stálym účastníkom , za účasť . Dúfame že o rok nás na šíravskom pleskáčovi bude trikrát toľko.
Za výbor MsO predseda p. V.Šaffa a tajomník MsO p. P. Angi.