Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

21.7.2018 2.deň Tábora mladých rybárov

21.7.2018 2. deň Tábora mladých rybárov
Ťažká noc pre mnohých sme mohli vidieť pri vstavaní a príchode na raňajky. Ako zvyčajne sa deti v noci pastovali a tak ráno zo stanu vychádzali strašiaci. No a ta praca na čistení lehatok a odevu ,ktorá ich čakala pred raňajkami , to bola pre mnohých“ potecha“. Ale to patri k táboru každoročne. Chutné raňajky deťom vyhovovali, kakavko chutilo. Krátky oddych a začali tradične súťaže družstiev ,ako vybrať do zubov z vedra vody jablko, kačaky, dvojice, fúrik. Tu sa dali získať body. Všetci tieto súťaže brali vážne. Presun k armáde a nové skúsenosti u vojska. Vojaci ich povozili na korbe auta . Čakal nás presun na obed. Rezne pre deti chutili každému a nanuk? bola čerešnička na torte. Horúčavy vrcholili takže rozhodnutie po obede bolo jednoznačné , ide sa do vody. Padlo nám to veľmi vhod. Deťom schladilo tela po úspešnej rybačke. Nasledovali dohrávky futbalových zápasov a testy družstiev zo znalosti náuky o rybách . Aj tohto roku sme zistili , že mi dospelí neovládame a nepoznáme všetky druhy rýb. Dozvedeli sme sa ,že existujú :
Pstruh krivočiari, kapor vodný, pleskáč tučný, belica farebná, zubáč podmorský, zubáč zebrovitý, tolstolobik krivohubý.
V teórii najlepšie obstala a bola vyhodnotená Karolinka Ščerbáková a získala kolobežku od sponzora Tesco Michalovce. Zároveň sme vyhodnotili z najmenších účastníkov z každého družstva po dvoch , ktorí získali ceny venované Tescom.
Ukončili sa aj futbalové zápasy, kde najlepším družstvom boli červený.
V love rýb najlepší boli modrý a získali ceny od fi. Flajzar.
Guľášom pripraveným fi. GURMAN sme končili úspešný deň. Firma ako sponzor potešila deti a organizátorov obrovskými pizzami, dyňami, kukuricou a obohatila náš pitný režim za čo im patri veľké poďakovanie.
Večerný futbalový zápas si vyžiadali všetky družstva takže sa bojovalo aj potme. Večerná hygiena a rozhovorí pod stanom pokračujú.