Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

2. ročník tábora mladých rybárov – 1až 3 deň

1. Deň tábora mladých rybárov sa chýli ku koncu.
Ráno o 9:00 hodine všetci mladí rybári prišli včas a tak mohol začať 2. Ročník tábora mladých rybárov MsO SRZ Michalovce. Rozdelenie do družstiev a následné ubytovanie v stane boli naplňov prvého dopoludnia. Všetci sa už tešili na rybolov na Zemplínskej šírave. A veru sa mali na čo tešiť. Družstva v pravom sektore sa prekonávali a plusových bodov im pribúdalo. Po chutnom obede sa išlo znovu k vode a tu sa zrodil aj najkrajší úlovok dňa, keď najmenší Martin Gajdoš za pomoci šťasteny a dospelých nakoniec zdolal amura o váhe 7800 g . Pri večernom vyhodnotení mu zatlieskali všetci kamoši a dostal zvláštnu cenu. Hlavne chlapci sa tešili na večerný program , keď si mohli zastrieľať so vzduchovky na terče a tak preukázať svoju zručnosť. Za odbornú pomoc ďakujeme p. Renate Horoškovej , ktorú všetci prítomní počúvali s otvorenými ústami a plnili odborné a bezpečnostné pokyny. Nasleduje večerné posedenie pri ohni , opekačke a hudbe.
Tak ako každý rok sme sa ne zaobišli bez skúšky, pre tábor takej typickej „ búrky a dažďa“. Zažili sme s deťmi zle počasie, ale to čo prišlo v noci, tak to teda bolo. Stan stavaný aj na tieto poveternostné výkyvy zažil zaťažkávaciu skúšku. Deti zaspali až okolo pol tretej nadranom.
Ráno 21.7. 2012- čakalo nás to isté počasie , ako v noci „ dážď a vietor“. Pod nohami blato a zima celkové. Planý sa museli rýchlo meniť a zo súťaži doobeda nezostalo nič. Začala sa teória v prístrešku, súťaže vo viazaní háčikov. Hospodár ukázal deťom fotky z potápania a určovali druhy rýb. Okolo obeda sa počasie začalo ukľudňovať a tak sme konečne mohli isť k vode. Začalo sa ďalšie kolo v love rýb. Po chutnom obede „ rezeň“ a polievočka, dyňa, sladkosti dostali deti pokyn na prípravu lovu rýb a presun na rybníky v Kusíne. Presun autami zabezpečil p. Balint , takže celý kolektív bol v dohodnutý čas 13:30 na chovnom rybníku. Tie deti , ktoré tam boli prvýkrát sa mohli kochať krásou rybníkov a množstvom rýb v nich. Družstva si posadali na svoje určené miesta a lov začal. Majiteľ rybníka vyhlásil súťaž , z každého družstva si jeden člen môže zachytať na rybníku , kde sa nachádza väčšia ryba K3. A to deti povzbudilo. Odchádzali sme okolo 17:00. Čakala ich už kukurica, malinovky, hotdogy a samozrejme súťaže. Po večernom guľáši zasadli k ohňu , aby sa naučili spievať našu rybársku hymnu. Večierka bola o 23:00 .

Po kľudnej noci a dobrých raňajkách družstva začali ďalšie kolo rybolovu. Ako tradične začalo vytrvalo pršať a tak po dvoch hodinách a premočení odevu každého z nás sme museli rybolov ukončiť. Napriek krátkemu času pri vode Dominík Rigasz ulovil znovu amura. Tak zbytok dopoludnia deti strávili v prístrešku a teórii rybárstva. Prišlo konečné vyhodnotenie družstiev a jednotlivcov z každého družstva. Z jednotlivcov boli najúspešnejší Dominík Rigasz, Katka Ondová, Adam Frena, Radoslav Mydliar a Milan Baňas.
Záver tábora po odovzdaní cien bol v speve rybárskej hymny. Rodičia odmenili malých spevákov potleskom.
Dovidenia o rok.