Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

19.4.2021 Upratovanie naších vodných plôch pred sezonou.

V Budkovciach v sobotu 10.4.2021 upratovali rybníky a Dušu naši členovia . Vyrezávali sa náletové kriky, upratovali sa okolia chatok a prístupové cesty. Pod vedením vedúceho brigády a predsedu OO chlapi urobili kus práce. Čaka ich ešte úprava rybníka , spevnenie brehov kamením na jedničke. Kameň je dovezený podľa objednávky.
Sobota 17.4. -naši členovia v hojnom počte po nahlásení aj napriek chladnému a upršanému počasiu sa pustili do úprav rybníka v Pozdišovciach. Vedúcimi , zodpovednými za tento rybník boli poučený a rozdelený ku altánkom, na pravej strane cesty, takže každá skupinka mala roboty až, až. Výsledkom bolo aj 30 vriec odpadu. Odvoz vriec zabezpečili dvaja domáci členovia SRZ.
Dnes 17.4. naši rybári urobili poriadky aj na Výpustnom kanáli, keď vyzberali a odviezli 6 vriec. Zároveň zvýraznili čiaru označujúcu zákaz lovu, požiadavka Povodia Laborca.
Nedeľa 18.4.2021 – Na Rybnici pokračovali naši zanietení členovia v úprave rybníka, natieraní altánku a odvodnení pravej strany . Tuto prácu dnes zvládli a čaká ich ešte dokončiť odvodnenie mechanizmom a náter altánku z dôvodu nedostatku farby a oplechovanie . Nanovo natretá tabuľa vás už v týchto dňoch privíta na tomto vzorovo upravenom rybníku.