Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

16.7.2016 Tábor mladých rybárov sobota

Druhý deň tábora mladých rybárov
Dnešné sobotné ráno bolo upršané. Pršať nám začalo ráno o druhej a bola to skúška pre vojenský stan. Pretekalo nám na dvoch miestach , no len na malých miestach. Takže deti boli suché, ale aspoň si pospali dlhšie ráno. Ráno ich už čakali raňajky ich obľúbené buchty a kakavko. Pršať neprestavalo a tak boli utvorené tri prednášanie miesta. Na jednom p. Šaffa a M. Slepák deti oboznamovali s lovom rýb na boiles a viazaním náväzcov od fi. FOX. Ako sponzor tohto tábora fi. FOX venovala darčeky pre našu MsO. Takže deti boli obdarované a odnášajú si igelitové tašky s výbavou FOX.
Druhé miesto bolo pri p. Kačmarskom, kde pomocou obrazovky deti spoznávali ryby, spoznávali ryby pod vodou a kladenie ikier kapra tohto roku.
Tretie miesto bolo oboznámenie deti s výrobou krmív a boiles u fi. Carp-B. Sám majiteľ fi. P. Ševela im obšírne predviedol jeho výrobky.
Pršať prestalo o 10:00 hodine takže sme stíhali ešte lov rýb. Družstva si vymenili miesta a lovilo sa do 12:00 hodiny. Ryby tentoraz ulovili aj tie deti, ktoré v piatok mali zlý los. Obed na Sĺňave bol pre deti veľmi kvalitný. Bol to ich obľúbený kurací rezeň a slepačia polievočka. Nanuk na zaver je už tradícia.
Poobede po troške odpočinku začalo zase pršať. V pršiplášťoch sme začali loviť ryby , no po krátkom čase deti sa vyzliekali. Večerný guľáš potešil hladošoch, ktorí neustále navštevujú náš špájz na chatke.
Večerný futbal, pozeranie filmu , to je ich terajší program. Dúfame , že do rana nám nebude pršať.