Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

14.5.2023 Pretek na VN Vyšná Rybnica

Pretek na VN Vyšná Rybnica.
Po sobotňajšom celodennom preteku v Budkovciach pokračovali naši členovia v ďalšom peknom preteku dnes v nedeľu 14.5.2023 na rybníku vo Vyšnej Rybnici. Tradičný pretek bol výborom MsO Michalovce začiatkom roku 2023 po náhlom úmrtí bývalého predsedu OO Sobrance premenovaný na Memoriál MGr. Františka Oravca. Takže dnes po minúte ticha a spomienke na dlhoročného predsedu v úvode sme si zaspomínali na výborného človeka. Spomienka pokračovala aj na cintoríne v Sobranciach , kde predseda MsO p. Šaffa a tajomník OO Sobrance p. Buksár položením venca na hrob p. Oravca vzdali posledné zbohom Ferkovi .
Dnes po úvodnom zapíse a losovaní , sme mohli skonštatovať, že súťažiacich prišlo 54 dospelých a 15 deti. Výborné počasie , napriek hláseniu celodenného dažďa , vydržalo počas celého dňa. Kapry sa lovili tak ako v Budkovciach, iba na niektorých miestach. Deti lovili pri hrádzi a rybky im išli pekne. Znovu zažiarili Lukáš Michalko, Marina Michalková a Patrik Misár, ktorí sa zúčastňujú všetkých pretekov. Da sa povedať , že sú to už ostrieľaní borci.
U dospelých kapry boli už na malej vode a tak Peťo Sopoci na forhende, nestíhal. Vážili mu kapry na dvakrát, no pri váhe cez 20kg je to minimum , nakoľko ešte raz toľko kaprov sa mu vyplo. Takže pravá strana s číslami od 35 do 40 si dnes zachytala. Veľa úlovkov mali suťažiaci po celej trase , no boli to iba nebodované pstruhy. Veľké prekvapenie nám pripravil predseda OO Strážske p. Sisák, keď ulovil najťažšieho kapra o váhe 10kg a nakoniec skončil na druhom mieste. Gratulujeme p. Sisák.
Bohaté ceny dnes odovzdali predsedovia OO Sobrance a MsO Michalovce súťažiacim , ktorí sa umiestnili do piateho miesta a za najťažšie ryby. Cena za prvého uloveného kapra pripadla u dospelých p. Sopocimu a u deti Adamovi Pliškovi.
Putovný pohár MGr. Františka Oravca dnes víťazovi po prvýkrát odovzdala manželka p. Oravcova.
Konečné výsledky preteku na VN Vyšná Rybnica .
Deti :
1, Lukáš Michalko 12700g
2, Martina Michalková 5820g
3, Marián Schnelly 3370g
4, Adam Pliška 3330g
5, Patrik Misár 3160g

Dospelí :
1, Peter Sopoci 21200g
2, Ján Sisák 16050g
3, Ján Tačár 13160g
4, Martin Huska 9000g
5, Martin Kudelas 8880g