Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

1.ročník tábora mladých rybárov

Rodičia svojimi podpismi potvrdili všetky náležitosti pozvánky. Zástupcovia výboru postavili pre mladých rybárov obrovský vojenský stan, ktorý sa stal počas dvoch dní ich ubytovacou základňou.

Na úvod ich privítal predseda MsO p. Šaffa a odovzdal slovo hlavným organizátorom p. Petrovi Angimu a Rastislavovi Kačmarskému. Títo dvaja mali na starosti trinásť účastníkov tábora.

Program bol pestrý. Hádzanie udicou na terč, beh s vajíčkom na lyžičke, teória rybárstva či ukážky na počítači deti zaujali. Každý si zberal lístočky s bodmi, ktoré dostávali za výsledky v súťažiach.

Večerné opekanie nič netušiacich a unavených ich uložilo do pripravených postelí. Počasie však prekazilo pokojný spánok. Silný vietor, aký zvykne byť len na Paľkove, a dážď urobil predčasný budíček a sťahovanie zo stanu na bezpečné miesto pod prístrešok. Rozospaté detí nevedeli čo sa deje, no zvládli to na jedničku.

A tak už ráno o piatej boli s udicami pri vode a lovili pleskáča. Po raňajkách zasadli zase k počítaču a začala teória s testami. Zvládli to na výbornú. V znalostiach vynikal jednoznačne Patrik Čuhanič a ten získal aj pohár pre najúspešnejšieho mladého rybára, ktorý mu odovzdal predseda MsO.

Všetci účastníci získali pamätné medaily tábora mladých rybárov a diplom.

Záverečným obedom a poďakovaním za účasť sa 1.ročník tábora skončil. Záverom chcem poďakovať všetkým, ktorí obetovali víkend pre túto dobrú vec a dokázali, že sa dá s mladými pracovať. Poďakovanie patrí p. Šaffovi, Angimu, Kačmarskému, Balintovi, Tegimu, Sisakovi, Semanovi.