Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

1.5.2023 Pretek deti na Bani

Prvomájové preteky na Bani.
Konečne sme sa všetci dočkali zakvitnutého mája , no ešte stále studeného. Začiatok pretekov a otvorenia vôd naším hospodárom. Dnes po prvýkrát naša organizácia MsO Michalovce mohla privítať na už tradičných pretekoch o pohár primátora Mesta Michalovce deti rybárov a nerybárov. Vyplatila sa nám osveta po školách , v miestnej televízii a vyvesenia plagátov. Dnes nás bola plná Baňa. Zapisovali sa deti zvlášť ti čo už majú povolenie na rybolov – rybári a ti čo sú nový bez povolenia . 1.máj 2023 dnes bol utvorený rekord tohto podujatia , keď na Baňu prišlo 114 nerybárov a 50 rybárov. Medzi nerybármi sa nám nahlásili aj deti z Ukrajiny. Veľa deti prišlo s rodičmi iba k vôli tomu , že naša organizácia nerybárom dáva zdarma rybárske prúty-biče, vedierka s krmivom , kostné červy a samozrejme sponzor MAD FRUIT im dáva zdarma ovocie, od nás majú občerstvenie a od sponzora R.M. sladkosti. Záver je pre nich pripravený guľáš , alebo pečená rybka. Deti si obľúbili tuto našu akciu a tak ne je nič nenormálne, keď naša Baňa je 1.5. plná vreskotu a radosti.
No aby sme nezabudli , že dnes deti nerybári už o 8:30 nahodili svoje bičíky , aby ulovili váhovo čo najviac rýb. Prvé zoznámenie s bičmi bolo pre nich prekvapujúce a začali problémy s pomotaním, odtrhnutím. Členovia Rybárskej stráže pomáhali ako sa dalo. Pokiaľ mali nové kostričky , menili. No až po vyčerpaní kostričiek prišiel problém a začalo sa nadväzovať. Nerybári lovili väčšinou bielu rybu , ale podaril sa im aj kaprik, uhor. U nerybárov sa najviac darilo Michaele Demčákovej s váhou 2180g obsadila 1.miesto..
Deti rybári obsadili celú severnú stranu. No ani im sa nejak veľmi nedarilo. Medzi nimi vynikal Lukáš Michalko, ktorý zvíťazil s veľkým náskokom , keď ulovil 8560g rýb. U rybárov nás teší , že na pretek prišli mali členovia a nebalí sa súťažiť so staršími skúsenejšími .
Na zaver predseda organizácie poďakoval sponzorom MAD FRUIT, Rasťovi M. , Juliane , Mestu Michalovce . Za účasti primátora Mesta Michalovce odovzdali naši zástupcovia predseda, tajomník a pán primátor , bohaté ceny pre všetkých , ktorí sa umiestnili do desiateho miesta.

Konečné vysledky deti rybári :
1, Lukáš Michalko 8 560g
2, Tomáš Hric 1 680g
3, Martin Haluška 1 480g
4, Leo Hayer 1 100g
5, Samuel Zapotočný 960g
Deti nerybári :
1, Michaela Demčáková 2 180g
2, Andrea Seňková 1 600g
3, Marienka Tirpáková 1 500g
4, Dávid Guľáš 1 360g
5, Nikolas Adamčík 1 120g
S pozdravom Petrov zdar .