Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

1.5.2019 Pretek deti na Bani

Prvomájový pretek deti.
13 ročník preteku deti našej MsO Michalovce pripadol už tradične na 1.mája 2019. Tohtoročná streda nebola k deťom prívetivá. Počasie na aké si nepamätáme odradilo veľa záujemcov z radov malých rybárov, ale aj rodičov. Ešte o šiestej ráno rodičia vyvolávali organizátorovi či sa pretek uskutočni. Riskli sme to a verili sme , že sa počasie ukľudni a deti si zachytajú. Skalní sa nedali odradiť a tak sme ráno do ôsmej mohli zaevidovať 77 deti nerybárov a 43 deti s povolením(rybárov), takže spolu bolo 120 deti . Hlavne nerybári pri zápise už tradične obdŕžali bič s rebríčkom , vedierko s krmivom, kostné červy . Rodičia podpisom potvrdili prevzatie a vyplnením tlačiva súhlasili s použitím osobných údajov deti po skončení preteku. Zvolaním všetkých prítomných na 8h a uvítaním predsedu p.Šaffu a zástupcu primátora mesta p. Sokologorského , mohli mladý rybári zaujať svoje miesta pri vode. Výstrelom o 8:30 začal pretek naostro. Ryby , akoby tiež zmrzli sa neponáhľali k háčikom s nástrahou. Ojedinele sa ulovili nejaké biele ryby, no kapor o návnady neprejavil záujem vôbec. Krátka prestávka v polovici preteku a podanie občerstvenia so sladkosťou padlo deťom vhod. Silný vietor deti vyčerpal a tak záver bol vyslobodením z tak ťažkého preteku. Všetci sa rozbehli ochutnať čerstvo navarený guľáš, alebo vypečenú filetu z kapra.
Váženie prebehlo rýchlo, aj vďaka novej technike zabezpečenej pre takéto preteky organizátorom . Záverečného vyhodnotenia a odovzdania cien sa zúčastnil pán primátor Mesta Michalovce Viliám Zahorčák. Pred odovzdaním cien pán primátor poďakoval Mestskej organizácii Michalovce za prácu , ktorú odvádzajú hlavne pre deti počas celého roka, ale aj za zviditeľnenie Zemplína súťažou Zemplínsky kapor. Zaželal organizácii pri tohtoročných 80 rokoch založenia rybárstva na Zemplíne a Mestskej organizácie veľa vydarených akcii a ešte lepšiu spoluprácu s Mestom Michalovce.
Odovzdanie cien previedli predseda MsO Michalovce p.Šaffa, primátor Mesta Michalovce p. Viliám Zahorčák, tajomník MsO Michalovce p. Angi a športový referent p. Seman.
Výsledky deti registrované :
1, Patrik Misár
2, Samuel Zapotočný
3, Michal Džugan
4, Andrej Janič
5, Marek Makara
Deti neregistrované:
1, Tamara Michalovčiková
2, Viktória Tomaščiková
3, Róbert Tóth
4, Diana Geročová
5, Matúš Mrusko