Skip to main content
Späť na všetky novinky

NOVINKY

15.7.2016 Prvý deň tábora mladých rybárov

Prvý deň tábora mladých rybárov
6. ročník tábora mladých rybárov začal dnes v piatok 15.7.2016. O deviatej hodine sa nám na Paľkove prihlásilo 27 deti, meškal iba ten z najďalej z Košíc. Rodičia dodržali čas príchodu a takisto Vojenský útvar Michalovce , ktorý už vtedy staval pre deti stan na ubytovanie. Losovanie, rozdelenie do družstiev to boli prvé úkony , ktorými museli deti prejsť. Pod vedením svojich vylosovaných vedúcich, tak sa mohli ubytovať a po skupinách obzrieť aj vojenskú techniku. A veru že mali na čo pozerať. Každý si mohol odskúšať samopal, pušku, neprestrelený oblek. Týmto chceme poďakovať vojenskému útvaru za krásnu ukážku techniky a veľmi dobrý prístup k deťom .
Obed mali deti zaistený tradične na hoteli Šlňava. Ako inak najviac ich potešil na zaver nanuk. Pešia prechádzka na stredisko ich trochu prebrala a tak po polhodinke sa presunuli k vode. Prišla prvá súťaž v love rýb. Dnes sa darilo skôr družstvám na ľavej strane Paľkova, kde ryba išla. Práva strana bola , ako zakliata. Nevadí zajtra príde k výmene miest.
Rozpis futbalových zápasov nasvedčoval, že sa zápasy pretiahnu až do večera. Zápasy sa odohrali každý s každým. Bojovalo sa o každú loptu, pretože sa zbierali body.
Unavení zasadli všetci k ohňu, kde si museli opiecť špekáčika k večeri. Deti ešte sedia u ohňa a samozrejme vystrájajú.