Prvomájový pretek deti.
13 ročník preteku deti našej MsO Michalovce pripadol už tradične na 1.mája 2019. Tohtoročná streda nebola k deťom prívetivá. Počasie na aké si nepamätáme odradilo veľa záujemcov z radov malých rybárov, ale aj rodičov. Ešte o šiestej ráno rodičia vyvolávali organizátorovi či sa pretek uskutočni. Riskli sme to a verili sme , že sa počasie ukľudni a deti si zachytajú. Skalní sa nedali odradiť a tak sme ráno do ôsmej mohli zaevidovať 77 deti nerybárov a 43 deti s povolením(rybárov), takže spolu bolo 120 deti . Hlavne nerybári pri zápise už tradične obdŕžali bič s rebríčkom , vedierko s krmivom, kostné červy . Rodičia podpisom potvrdili prevzatie a vyplnením tlačiva súhlasili s použitím osobných údajov deti po skončení preteku. Zvolaním všetkých prítomných na 8h a uvítaním predsedu p.Šaffu a zástupcu primátora mesta p. Sokologorského , mohli mladý rybári zaujať svoje miesta pri vode. Výstrelom o 8:30 začal pretek naostro. Ryby , akoby tiež zmrzli sa neponáhľali k háčikom s nástrahou. Ojedinele sa ulovili nejaké biele ryby, no kapor o návnady neprejavil záujem vôbec. Krátka prestávka v polovici preteku a podanie občerstvenia so sladkosťou padlo deťom vhod. Silný vietor deti vyčerpal a tak záver bol vyslobodením z tak ťažkého preteku. Všetci sa rozbehli ochutnať čerstvo navarený guľáš, alebo vypečenú filetu z kapra.
Váženie prebehlo rýchlo, aj vďaka novej technike zabezpečenej pre takéto preteky organizátorom . Záverečného vyhodnotenia a odovzdania cien sa zúčastnil pán primátor Mesta Michalovce Viliám Zahorčák. Pred odovzdaním cien pán primátor poďakoval Mestskej organizácii Michalovce za prácu , ktorú odvádzajú hlavne pre deti počas celého roka, ale aj za zviditeľnenie Zemplína súťažou Zemplínsky kapor. Zaželal organizácii pri tohtoročných 80 rokoch založenia rybárstva na Zemplíne a Mestskej organizácie veľa vydarených akcii a ešte lepšiu spoluprácu s Mestom Michalovce.
Odovzdanie cien previedli predseda MsO Michalovce p.Šaffa, primátor Mesta Michalovce p. Viliám Zahorčák, tajomník MsO Michalovce p. Angi a športový referent p. Seman.
Výsledky deti registrované :
1, Patrik Misár
2, Samuel Zapotočný
3, Michal Džugan
4, Andrej Janič
5, Marek Makara
Deti neregistrované:
1, Tamara Michalovčiková
2, Viktória Tomaščiková
3, Róbert Tóth
4, Diana Geročová
5, Matúš Mrusko

 
 
 
Progress-systems, s.r.o.

TOPlist