1. Deň Tábora mladých rybárov
Už po štvrtýkrát sa mladí rybári stretli na Paľkove , aby absolvovali tradičný a medzi deťmi obľúbený tábor. Tohto roku sa prihlásilo maximálny počet deti 32 deti. Na poslednú chvíľu sa pre chorobu odhlásili dvaja , takže krásne trička mladých rybárov si pri príchode vyzdvihlo 30 deti. Ubytovanie prebehlo hladko, nakoľko okrem obrovského vojenského stanu sme mali k dispozícii aj 4 obytné prívesy. Do prívesov boli umiestnení mladší rybári a tí starší sa dostali do stanu. Prvé futbalové zápasy a bol tu obed. Obed chutil každému a všetci ponáhľali na malinovku a sladučkú dyňu. Ďalšie zápasy, súťaže s balónmi a pravdaže rybačka. Pre ostrosť slnka, rýb si neužili, no večerná rybačka sa mala vydariť. Vzduchovka vyplnila ďalší program a tak sme po večernom chutnom guľáši mohli loviť. Teraz to už bolo o inom. Ryby brali a tak body v súťaži pribúdali najlepším. Zlepšovali sa aj tí najslabší, takže súťaž je vyrovnaná. Dospelí , ktorí v dvojiciach sa starajú o deti boli s úrovňou prvého dňa spokojní. Je pomalý pred večierkou, no deťom sa spať vôbec nechce.
2. Deň Tábora mladých rybárov
Po ťažkom piatku , budíček o 6.00 bol zaťažkávacou skúškou pre tých čo rozprávali v stane do skorého rana. Nevyspatosť sa ukazovala počas celého ťažkého dňa najmä pri súťažiach. Body im pribúdali veľmi pomaly a tak prišlo na rad kúpanie. To vzpružilo deti a hneď ožili najmä tí starší. Dyňa od sponzora dodala im ďalšie sily a tak tu boli naše deti rybárske. Obedňajší rezeň cez celý tanier a výlet na okružnú jazdu loďou. Nanuk a osvieženie padlo vhod v prístave. Presunuli sme sa autami na Paľkov a tu mohla začať najdôležitejšia časť tábora testy. Pri znalosti zákona o rybárstve mohli družstva si polepšiť, alebo pohoršiť. No dozvedeli sme sa znovu o nových druhoch rýb, ako pleskáč klasický, hrebenačka frkačka, sumec dlhofúzy.
Najviac bodov získalo družstvo zelených a upevnilo si prvenstvo. Sme pri opekaní a je nám veselo .

3. Deň Tábora mladých rybárov. Na deti ráno o 6:00 čakali výdatné raňajky , buchty, kakavko, čaj, parky, klobásky, no skrátka „raňajky pre chlapa". Nedeľa sa ukázala , ako krásne počasie , no aj zaujímavý program. Po uprataní stanu a zbalení si veci deti boli rozdelené do dvoch skupín. Jedna časť sa prizerala umeniu nášho pretekára v LRU plávaná a druha časť sa venovala muškáreniu. Muškárenie deti zaujalo a veľakrát neverili vlastným očiam , aké mušky sa dajú urobiť. Pretekári z Humenného Maroš a Milan predviedli umenie muškárenia. A hneď sa deti hlásili do muškárskeho krúžku . Výbor ďakuje p. Kaštelymu za predvedenú ukážku a p. Holubekovi a Osovi za profesionálne zvládnutie muškáriny.
Slávnostný obed na rozlúčku a rozlúčka s vyhodnotením a odovzdaním už tradičných diplomov a darčekov boli zlatým klincom záverečného dňa.
Výbor MsO , ako organizátor IV. ročníka tábora mladých rybárov, ďakuje členom organizačného štábu, ktorí svoj voľný čas venovali počas troch dní týmto naším nádejam.

 
 
 
Progress-systems, s.r.o.

TOPlist