Pretek na Vinnom dostal novú podobu
8.5.2012 o 6:30 sa stretli členovia našej MsO na už známom mieste u Janka. Vinné jazero ich privítalo nevľúdnym a upršaným počasím. To však vôbec neprekážalo a každý bol zvedavý na nový dvojkolový pretek, s ktorým boli oboznámení členovia na Mestskej konferencii. Úvodom súťažiacich privítal predseda MsO , ktorý obšírne vysvetlil , že sa jedná o 9. ročník preteku. Oboznámil s cenami na , ktoré sa súťažiaci poskladajú , ale hlavne z akého dôvodu výbor bol nútený zrušiť pretek Memoriál Milana Podstavského na Zemplínskej šírave a tento ročník na Vinnom bol 1.ročníkom nového Memoriálu M. Podstavského. Výbor zakúpil putovný pohár a dal vyrobiť nové diplomy.
Napriek zlému počasiu k losovaniu prvého kola sa postavilo 78 súťažiacich. Pretek prebehol podľa časového harmonogramu. Ryby najviac na prekvapenie nebrali na pláži, ale na opačnom konci v hlbokej vode. Tu sa rybári nestačili obracať, keď po dopadnutí nástrahy nasledoval zaber. Výstrelom o 11:00 h bolo prvé kolo ukončené a mohlo sa vážiť.
Súťažiaci si zbalili veci a pri guľáši od Janka , trošku tepla, čakali na losovanie druhého kola. Presun a vystrel o 13:00 zahájili druhé kolo . Každý čakal , ako sa bude dariť rybárom na nových miestach. No druhé kolo bolo slabšie , ako prvé a tak ty čo nachytali v prvom kole sa umiestnili na popredných miestach.
Konečné výsledky:
1, Jaroslav Janič 20 300g
2, Marcel Berilla 17 360g
3, Ján Hreščo 17 020g
4, František Misár 13 520g
5, Juraj Hric 12 820g

Spolu sa ulovilo I. kolo 132 620g
                             II. Kolo 53 800 g
.............................................................
                                         186 420g
        


Putovný pohár víťazovi odovzdala osobne p. Podstavska, ktorá osobne poďakovala za to , že výbor nezabudol na bývalého predsedu a dobrého človeka.
Vyhodnotený bol už tradične prvý ulovený kapor .
Bol úlovený o 8:36 a uspešný lovec JÁN HREŠČO.
Najťažší úlovok : JÁN HREŠČO kapor o váhe 5 320g

 
 
 
Progress-systems, s.r.o.

TOPlist