Rybári a Zálužičania brigádovali spolu.

Po dohode Obecného úradu Zalužice a Mestskej organizácie SRZ Michalovce na očiste brehov Zemplínskej šíravy ešte z januára 2011, prišiel deň „D". 16.4.2011.

Pred Obecným úradom Zalužice o 8:00 hod. sa stretli 20 členov Mestskej organizácie SRZ Michalovce s 10 zástupcami obce.

Zástupcovia rybárov si zobrali právu stranu od cesty určujúcej polovicu obce a občania Zalužíc ľavú stranu.

Rybári po predchádzajúcej obhliadke si určili jasný cieľ - vyzberať všetok odpad a opraviť cestu k vode šíravy, aby slúžila verejnosti a hlavne súťaži Zemplínsky kapor.

Zástupcovia obce za pomoci traktora, ktorý poskytlo Povodie Laborca, sa zameralo na očistenie ľavej strany od plastov.

Výsledok bol prekvapujúci - 105 vriec spoločne vyzberaných s rybármi hovorí za všetko. S vrecami nám zase pomohli Technické služby mesta Michalovce, keď ich bez problémov prevzali.

Cesta k vode bola urobená, spevnená a spojazdnená.

Na záver sa stretli obidve skupiny pri „poháriku starostovej slivovice" a skonštatovali, že v týchto brigádach budú pokračovať a čistotou brehov Šíravy prilákajú záujem ľudí o Zalužickú časť, ktorí si radi pogrilujú a rybárov miestnych, ale aj zo zahraničia.

16.4.2011 sme brigádovali aj na Lúči.

Na rozdiel od Zalužickej strany tu bolo o niečo menej plastov, no po rybároch sme nachádzali staré plné vrecia, ktoré chudáci už nevládali naložiť do auta.

Po dohode s obcou Vinné, ktorá nám poskytla pomoc v podobe traktora s vlečkou, sme ukladali vrecia priamo na vlečku traktora.

Po spočítaní bolo vriec 35. Tu brigádovalo 8 rybárov.

Čistú pláž a lesík sme odovzdali zástupcom obce Vinné.

 

 
 
 
Progress-systems, s.r.o.

TOPlist